Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer co kilka sekund się wyłącza

Kamil9054 09 Dec 2018 16:17 342 4
    Kamil9054
    Level 6  
    Witam, mam taki problem. Przy zasilaczu OCZ500SXS komputer po wciśnięciu przycisku power, co kilka sekund się wyłącza i znów załącza. I tak w kółko. Kiedy zmienię na tańszy (AK B1-500) komputer normalnie startuje. Dodam, że ten zasilacz OCZ, działał mi normalnie na innym komputerze.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Zdiagnozowałeś już, że problem dotyczy zasilacza. To, że na innym komputerze działa nie czyni tego zasilacza sprawnym (a ma on już na pewno parę lat). Możesz rozkręcić OCZ'a i sprawdzić, czy nie ma widocznych popuchniętych kondensatorów. Zasilacza Akyga bym raczej nie używał, jeśli nie zdecydujesz się na naprawę OCZ albo będzie ona niemożliwa lub nieopłacalna, to zasilacz warto kupić nowy, porządny.
    Kamil9054
    Level 6  
    Też nie jestem nastawiony, by go używać. Sprawdzę te kondensatory w OCZ, a w ostateczności kupię nowy, tak jak Pan doradza.

Dodano po 47 [minuty]:

Sprawdzałem te kondensatory i wydaje mi się, że nie są popuchnięte.
    dt1
    Admin of Computers group
    Czasem nie muszą być popuchnięte, a i tak są uszkodzone. Jak spuchną to tylko ułatwia ich wykrycie nawet bez pomiarów. Teraz można byłoby pomierzyć parametry kondensatorów i wymienić te, które się już nie nadają, można też wymienić w ciemno wszystkie, jeśli ma się czas i ochotę (bo koszt nie jest wielki, a sama wymiana nie jest skomplikowana, jeśli używanie lutownicy nie odstrasza).

Jeśli nie ma możliwości diagnostyki/wymiany w ciemno, to pozostaje wymienić zasilacz.
    Kamil9054
    Level 6  
    Miernik mam, także lutownicę. Może jednak pokuszę się o sprawdzenie i wymianę tych kondensatorów. Jeśli nie pomoże, kupię nowy. Dzięki za pomoc.