Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ICM 7225 - Zamiennik lub odrębne układy scalone na cyfrę.

09 Gru 2018 16:22 219 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Poszukuję zamiennika układu ICM 7225 firmy MAXIM . Układzik steruje 4,5 wyświetlaczami LED.
    Nota kat.: https://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/ICM7224-ICM7225.pdf
    Układ jest zastosowany w anemometrze do wyświetlania prędkości wiatru. Budowa owego anemometru była opisana czasopiśmie EdW 11/2007.

Ewentualnie, jeśli nie ma zamiennika to czy można go zastąpić oddzielnymi czterema innymi układami.
  • Specjalista AGD
    MAX1493 / MAX1495?
    ICM7225 dalej jest dostępny.
    Na CMOSach: 40110 jako licznik + dodatkowe układy.
  • Poziom 9  
    MARCIN.SLASK napisał:
    MAX1493 / MAX1495?
    ICM7225 dalej jest dostępny.
    Na CMOSach: 40110 jako licznik + dodatkowe układy.

Hm... te MAX-y nie są czasem na wyświetlacze LCD?
    ICM7225 faktycznie jest dostępny tylko cena trochę mnie powala. Na ebay-u około 80zł za sztukę, a na aliexpress to już przegięli. Może mało szukałem, nie wiem.
    Jakieś 6-7 lat temu udało mi się dorwać dwie sztuki za 100zł z przesyłką na allegro, teraz to już niemożliwe.

Możesz rozwinąć troszkę temat o tych CMOS-ach? Układy 40110 mniej więcej wiem jak połączyć jako licznik, a te dodatkowe układy?
    Może ta opcja wyjdzie dużo taniej niż zamawianie jednej lub dwóch (na zapas) sztuk.
  • Specjalista AGD
    Rzeczywiście MAXy są do LCD.
    ICM7225 to prawie to samo co ICM7224. Ceny: Link. Przy 10 sztukach masz 520zł. Tylko pytanie czy aż tylu potrzebujesz i czy mogą być ICM7224.

Co do 40110 to chyba nie ma pełnej funkcjonalności ICL7225. Chyba, że tylko chodzi o zliczanie impulsów i pokazywanie na wyświetlaczach (tu nie ma ograniczenia do 4½ cyfry, tylko ile fantazji się ma :D )
  • Poziom 9  
    O, faktycznie ten ICM7224 jest podobny, nawet nie zauważyłem (pewnie nawet nie brałem go pod uwagę bo on jest na LCD), ale może uda się go dopasować jakoś do LED-ów - podejrzewam że będzie ciężko... zobaczymy. Najwyżej przerzucę się na LCD, choć wolę LED-y (ot tak).

Układ ICM7225 zlicza tylko impulsy z hallotron-a, więc może uda się coś zbudować z tych 40110 - będę się bawił :P
    W najgorszym wypadku będę zamawiał.

Dzięki, za poświęcony czas i pomoc.
    Chyba mogę zamknąć temat.

Pozdrawiam :)