Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grande Punto - Gasnące światła postojowe (tył).

09 Gru 2018 17:30 228 4
  • Poziom 37  
    Witam.

Pacjentem jest Fiat Grande Punto, rocznik 2006, silnik 1,3MJet. Oryginalne światła były już zmęczone i zawilgocone i zostały wymienione na nowe pochodzące z Punto Evo. Różnica w lampach jest taka, że fabryczne światła światła postojowe były wykonane na bazie 2 żarówek, każda po 5W. Daje nam to 10W poboru na jedną lampę w trybie świateł postojowych. Nowe lampy, mają zmodyfikowane światła postojowe na bazie ledów (fabrycznie) , które w trakcie pracy pobierają 2W. W efekcie pojawiał się błąd spalonej żarówki, jednak światła cały czas świeciły. Po około 1,5 roku pojawił się taki problem - włączam światła, postoje z tyłu świecą około 20 - 30 sekund i gasną. Sprawdzałem połączenia i nie znalazłem żadnego zwarcia / błędu. Czy w tym wypadku konieczne będzie podłączenie dodatkowego rezystora obciążającego linię postojówek ? Pytanie dlaczego na początku całość działała i nagle przestała?

Wyprzedzając pytania - lampy wymieniłem na te z Evo tylko dlatego, że były dostępne w mojej okolicy, nie były zniszczone i miały uczciwą cenę.
  • Poziom 29  
    Spróbuj do jednej dodać rezystor i zobaczysz, czy pomoże. Teraz mamy zimę i duże zawilgocenie, co wpływa znacząco na elektronikę.
  • Poziom 37  
    Dzieki za pomoc.Pytanie dodatkowe-orientujecie się, gdzie jest ukryta wiązka przewodów zasilających tylne lampy, tak aby się w nią wpiąć?
  • Poziom 29  
    Nie lepiej by Ci było wpiąć się w samej lampie? Masz wtedy ochronę przed wilgocią.
  • Poziom 37  
    Hej.

Na rezystorze będą wytracane spore ilości ciepła. W lampie jest bardzo mało miejsca. Gorący rezystor + plastik = problemy.

Ponawiam pytanie dotyczące wiązki przewodów.

Pozdrawiam