Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie 2 internetów w jeden

09 Gru 2018 18:04 312 2
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z internetem wifi.
    Chcę zmostkować dwie sieci wifi od tego samego dostawcy z tym samym ip w jedną sieć.
    W domu 1 ( domu babci ) jest internet 8Mb
    W domu 3 (mój dom) jest internet 10Mb
    Chcę doprowadzić internet z domu 1 i 3 do domu 2 aby działał z prędkoscią 18Mb (Wystarczy mi nawet 15)
    Schemat poniżej.
    Budżet około 200zł Łączenie 2 internetów w jeden
  • Poziom 37  
    Bartek9012 napisał:
    Witam, mam problem z internetem wifi.
    Chcę zmostkować dwie sieci wifi od tego samego dostawcy z tym samym ip w jedną sieć.
    W domu 1 ( domu babci ) jest internet 8Mb
    W domu 3 (mój dom) jest internet 10Mb
    Chcę doprowadzić internet z domu 1 i 3 do domu 2 aby działał z prędkoscią 18Mb (Wystarczy mi nawet 15)
    Schemat poniżej.
    Budżet około 200zł Łączenie 2 internetów w jeden

Nie da się połączyć dwóch internetów. Możesz zrobić load balancing, czyli część ruchu będzie działała na jednym łączu część na drugim. Ale pojedyńcza sesja nie pójdzie szybciej niż 10mbit/s. Strona internetowa otworzy się tak jak na łączu 10mbit/s. Film w przeglądarce nie pójdzie z bitratem 15mbit/s. Jakieś torrenty które mają wiele równoległych połączeń przyszpieszą ewentualnie.
    Potrzebujesz router z dwoma portami WAN i opcją rozkłądania ruchu poiędzy oba. Jakoś musisz zestawić połączenie do domu 1 i 3. Jak chcesz to zrobić przez ściany to odradzam, bez względu na ilość kresek raczej stabilnie takie coś nie chodzi. Najelpszy byłby kabel, odległości nie są duże.
    Jak chcesz łapać wifi przez ściany z sąsiedniego budynku to potrzebujesz router z 2 radiami. Tak czy siak budżet 200PLN rzekłbym niewygórowany.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Chyba najtańszy router z load balancing (do 4 portów WAN) to TP-Link TL-R470T+ i kosztuje ok. 160 zł. Ale to router kablowy (wejście i wyjście skrętką). Aby dodać do tego radio, trzeba jeszcze coś dokupić. Wyjdzie nie tak tanio.
    W sumie może być nieco szybciej, bo np jedna strona będzie się ściągać z jednej strony, druga z drugiej. Ale za to będzie wolniej dla tych użytkowników, którym "podkradasz" internet. A oni będą zabierać tobie. Suma się musi zgadzać.