Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor 55 cali do 3000 PLN? Filmy,multimedia i czasami gry.

Vende123 09 Dec 2018 20:32 1734 9
    Vende123
    Level 8  
    Witam
    Zamierzam kupić nowy telewizor do 3000 zł. Służyć głównie będzie on do oglądania filmów, meczy, multimedii (youtube,netflix) i czasami pogrania na konsoli. Czytam na forum lecz zdecydować się nie mogę który tak na prawdę będzie najlepszym wyborem. Interesuje mnie płynność, kolory i brak smug. Obecnie skupiłem się nad Samsung UE55NU7472 lecz nie wiem czy to będzie dobry wybór. Nie chce żeby telewizor dostawał zacinek przy korzystaniu z smart tv oraz miał problemy z wypalaniem się światła pod matrycą jak miał to poprzednik. Miejsce zakupu ogranicza się do media expert oraz rtv agd.

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Szeroka kanapa, zazwyczaj na wprost.
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Jakiś SAMSUNG smart TV sprzed 6 lat
    4. Jaką markę preferujesz? Nie preferuję konkretnej marki.
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? Minimum 55 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Urządzenia jak pendrive, ssd, konsola, dekoder.
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Piłka nożna, filmy
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Konsola PS4
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? TAK, głównie Youtube, Netflix
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudniu/wieczorem
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 3000 zł z LEKKĄ DOPŁATĄ rzędu 100-200 zł
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Odpusc model NU74xx i zainwestuj w półkę wyżej czyli 120Hz i model 55NU80xx.
    To juz uniwersalny model za naprawde dobre pieniadze.

Dobry system upłynnienia, dobry HDR, Tizen na pokladzie...

Co do przebłysków światła to zapewne masz na myśli przeswity światła. To niestety nieuniknione w LCD z podświetleniem krawędziowym. Czasem bardziej, czasem mniej widoczne ale jest. Taki urok tej technologii...
    Vende123
    Level 8  
    Ludwik XVI wrote:
    Odpusc model NU74xx i zainwestuj w półkę wyżej czyli 120Hz i model 55NU80xx.
    To juz uniwersalny model za naprawde dobre pieniadze.

Dobry system upłynnienia, dobry HDR, Tizen na pokladzie...

Co do przebłysków światła to zapewne masz na myśli przeswity światła. To niestety nieuniknione w LCD z podświetleniem krawędziowym. Czasem bardziej, czasem mniej widoczne ale jest. Taki urok tej technologii...

Super, dzięki za odpowiedź :)

Jakieś alternatywy? Widzę, że 3500 zł jest najtaniej ten telewizorek w sklepach.
    User removed account
    Level 1  
    Vende123
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    Samsunga masz za 3499 zł 55NU8042 i z pakietem.
    Musisz pamiętać tylko, że Samsung nie ma DTSu
    Inne firmy nie cięły aż tak kosztów.
    Z bardzo dobrych masz LG 55SK8100 za 3199 zł z nano cell.
    TCL 55DC760 za 2999 zł
    Najlepszy LCD w Europie w klasie cena do jakości
    https://www.eisa.eu/awards/tcl-55dc760/?lang=pl

Dzięki za odpowiedź. Z tego co widzę TCL nie cieszy sie dobrymi opiniami wśród klientów.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ja mialem okazję w weekend spędzić kilka godzin na kalibracji (częsciowo amatorskiej, bo z niekompletnym sprzętem )DC760.
    Kupiony za 3200 pln . Szczerze to postępu wobec C70 nie ma żadnego.
    Android chodzi tak samo, kontrast podobny, agresywne ustawienie żółtego gradientu w praktycznie każdym predefiniowanym ustawieniu, dość mocny clouding (choć tutaj ja jestem zmanierowany przez OLEDy) i prześwit/bleding światła w dolnych rogach (prawy mocniejszy) Z tego względu tv został zwrócony do sklepu.

Aby ten tv miał sens musiałby kosztować max 2400-2500 pln (czyli np. poziom serii NU74 Samsunga)
    User removed account
    Level 1