Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bitlocker - nie działa hasło oraz klucz odzyskiwania hasła na dysku zewnętrznym

09 Gru 2018 22:59 1851 9
  • Poziom 4  
    Cześć,
    3 miesiące temu zakupiłem dysk zewnętrzny HDD ADATA HD650.
    Po zrzuceniu najważniejszych informacji zaszyfrowałem programem BitLocker,
    Co miesiąc robię kopię zapasową danych podłączając dysk do komputera, hasło wpisuję i wszystko gra.
    Robiąc to w tym miesiącu BitLocker się nie odblokował na żądane hasło, drugą opcją było podanie 48 cyfrowego "Klucz odzyskiwania do szyfrowania dysków funkcją BitLocker "
    Po wprowadzeniu Kodu wyskakuje "Ten klucz nie jest zgodny z tym dyskiem" Mimo, że program sam wygenerował ten klucz.
    Co w takim wypadku mogę zrobić?(Dane te są dla mnie bardzo ważne)
    Posiadam Laptop DELL Vostro 15
    Przeczytałem na jednej ze stron pod hasłem "Masz Della? Uważaj na prawdziwą aktualizację Windowsa 10!"
    Nie wiem do końca czy ten poruszony temat cokolwiek mógłby wnieść, jednak okres, program bitlocker oraz marka laptopa się zgadza.
    Macie jakiś pomysł, żeby dostać się do danych?
  • Poziom 4  
    Tak jest również na innym komputerze wyskakuje ten sam problem
  • Poziom 43  
    Pokaż SMART tego dysku.
    P.S. Uprzedziłeś mnie Łukasz :D

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Robert B napisał:
    Pokaż SMART tego dysku.
    P.S. Uprzedziłeś mnie Łukasz :D

Żółta koszulka lidera aktualnie jest moja, zobaczymy za chwilę : D
  • Poziom 4  
    Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi.

Czyli dysk uszkodzony? W ogóle nie znam się na tym, więc nie wiem jak to odczytać.
    Jest możliwość odzyskać dane z dysku? Odblokować go w jakiś sposób, żeby dane przenieść na inny dysk?

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk jest uszkodzony i praca bezpośrednio z danymi na nim spowoduje tylko utrudnienie lub uniemożliwienie odzysku z niego.
    Najpierw wykonaj jego kopie posektorową (tematów na elektrodzie masz multum) a dopiero potem odzysk danych już ze sprawnego nośnika.
    Ten ewentualnie do naprawy po odzyskaniu danych.
    Lekcja na przyszłość, aby posiadać niezaszyfrowaną kopię danych w innym miejscu.