Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funkcja wyszukują dane z innego arkusza i kopiująca je do brakujących komórek

10 Gru 2018 12:25 171 5
 • Poziom 9  
  Witam. Mam problem z napisaniem funkcji do tabeli ponieważ jestem laikiem exela.
  Przejdę do konkretów.
  Mam jedną tabele w której muszę uzupełnić dane w konkretnych komórkach aby to wykonać muszę porównywać dane z innym arkuszem ponieważ cześć kolumn ma takie same dane. Potrzebuję pomocy w napisaniu formuły która będzie szukać danych do kolumny nr zamowienia w oparciu o dane z kolumn data i nr materiału i wprowadzała je jeżeli owe znajdzie. Kolumny data i materiał powtarzają się w obu arkuszach.
  Z góry dziękuję.
 • Poziom 9  
  Dobrze już podaję. Próbowałem użyć formuły =WYSZUKAJ.PIONOWO zaznaczałem komórkę w kolumnie wg której chciałem szukać danych w drugim arkuszu po średniku zaznaczyłem zakres i dodałem znaki $ do współrzędnych za pomocą klawisza F4 po kolejnym średniku podałem numer kolumny z której miały być przyporządkowywane dane i na końcu próbowałem po średniku zero i jeden na zmianę czy coś to da i nic cały czas dostaję N/D. Raz udało mi się daty przypisać ale nie kumam czemu reszta danych nie działa.
 • Poziom 33  
  W tym przykładowym pliku są tylko same dane, nie ma żadnych formuł, ani żadnego wyjaśnienia, gdzie i czego chcesz szukać i gdzie umieścić wynik. Obawiam się, że nikt tu nie jest jasnowidzem.
 • Poziom 9  
  Przepraszam że podałem żadnych formuł poprostu wydawało mi się że wyjaśniłem problem ale zapomniałem dodać do jakich kolumn się tyczy, już to koryguję. Podaję drugą tabelę. Podam przykładowy problem chciałbym w ostatniej kolumnie przyporządkować wg kolumny Materiał Nr (w drugim arkuszu odpowiada kolumnie Nr materiału klienta) datę z drugiego arkusza więc użyłem =WYSZUKAJ.PIONOWO(E2;Arkusz2!$A$2:$F$475;4;0) ale wyświetla mi ND .Robiłem to wg poradnika w internecie w innym arkuszu poskutkowało ale w tym już nie. Zmnieniałem też na końcu formuły 0 na 1 i też nic bo dane się powtarzają wiec dlatego zmieniłem na 1. Próbowałem też z innymi kolumnami i formuła nie chce nic przypisywać.
 • Poziom 33  
  Piszesz tak chaotycznie, że choć problem wydaje się prosty, trudno zrozumieć o co chodzi.
  Cytat:
  Podaję drugą tabelę
  Gdzie jest ta duga tabela? Zdefiniowana jest tylko Tabelle1.
  Cytat:
  chciałbym w ostatniej kolumnie
  którego arkusza? i która to jest ostatnia kolumna? ostatnia w arkuszu (XFD)? pierwsza wolna?
  Cytat:
  wg kolumny Materiał Nr
  Nie ma takiej kolumny - W arkuszu "fehlende…" jest Material Nr, a w Arkuszu1 - Materiał klienta
  Cytat:
  datę z drugiego arkusza
  W drugim arkuszu są dwie kolumny z datami A i C - to którą?
  Podejrzewam, że błędnie użyłeś funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO. Wartość wyszukiwana (pierwszy argument funkcji) musi być znaleziona w pierwszej kolumnie zakresu podanego w drugim argumencie funkcji, a funkcja zwraca wynik z kolumny o numerze wskazanym w trzecim argumencie. Ty chciałeś znaleźć nr materiału, który jest gdzieś w środku, a podałeś zakres od kolumny A w Arkuszu2, gdzie jest Data dostawy, więc to nie mogło działać. Standardowym rozwiązaniem w tym przypadku jest połączenie funkcji INDEKS i PODAJ.POZYCJĘ. Przykład w załączniku w Arkusz1 kolumna G, choć nie wiem, czy tego chciałeś szukać, bo opis jest jak wyżej.