Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook KGE3455 Dynamic - nie grzeją wszystkie grzałki

10 Gru 2018 18:35 342 4
  • Poziom 16  
    Witam,
    nie włącza wszystkich grzałek piekarnika. Działa termoobieg, wyświetlacz, ale po przekręceniu pokrętła termostatu T-150 zaczyna grzać tylko górna zewnętrzna grzałka. Górna środkowa i dolna nie grzeje. Oczywiście uwzględniając prawidłowe ustawienie pokrętła funkcji i niezależnie od jego ustawienia. Termostat się załącza i zapala czerwona lampka przy przekręceniu pokrętła do temperatury 80 stopni. Parę lat temu miałem podobna awarię, tzn. nie grzały wszystkie grzałki i wtedy winny był termostat, czy tym razem jest to samo?

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Witam. A nie przepaliła się któraś grzałka?
  • Poziom 16  
    Rozumiem że jedna , ale dwie naraz ? Są tam trzy grzałki.
  • Poziom 43  
    Nie zaszkodzi sprawdzić dla postawienia diagnozy. Żeby wyeliminować uszkodzenie grzałek.
  • Poziom 16  
    Trochę się zdenerwowałem na ten sprzęt. Idą święta a piec trzeba ;) , i zamówiłem nową kuchenkę . To już trzecia naprawa na 8-letnią kuchenkę .Tym razem zamówiłem Elektroluxa. Ale jak je podmienię to tak dla sportu posprawdzam co tam się uszkodziło. Coś mi intuicja podpowiada, że to może być problem z tym przełącznikiem krzywkowym funkcji. Tym bardziej że dolna i górna wewnętrzna grzałka są ze sobą sparowane. Prawdopodobieństwo że nawaliła jednocześnie górna i dolna grzałka moim zdaniem jest mało pewne. Termostat tez musi być dobry skoro załącza i grzeje jedna z trzech grzałek. Posprawdzam i dam znać .