Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TERMET MINIMAX DYNAMIC - ciśnienie w CO

10 Gru 2018 19:55 348 7
  • Poziom 7  
    Dzień dobry.

Na piecu wyskakuje błąd: 09 Nieprawidłowe ciśnienie w instalacji CO.
    Ciśnienie na zimnym piecu 1,1 bara. Odkręcam ciepłą wodę na 30 sekund i sprawdzam ciśnienie – 2,2 bara. Odkręcam na dłużej 5-15 minut, ciśnienie wychodzi poza zakres. Maksymalnie widziałem 3,2 bara (zawór bezpieczeństwa był suchy). Analogicznie dzieje się na CO, tyle że piec dłużej „wytrzymuje”.

Co zrobiłem:
    Spuściłem z naczynia przeponowego powietrze, nie wyleciała z niego woda. Następnie spuściłem z pieca wodę i dopompowałem naczynie przeponowe do 1 atmosfery. Przy 1 atm mimo pompowania, ciśnienie już nie rosło – nie chciałem przesadzić więc nie pompowałem dalej. Uzupełniłem wodę do ciśnienia 1,1 bara, układ się odpowietrzył ale problem nie zniknął.
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz ale może mi się tylko wydawać - pomiar ciśnienia wody w CO na piecu kiedyś działał szybciej. Teraz muszę poczekać kilka minut (po dolaniu wody do CO) aż pomiar się ustabilizuje.

Czy problemem jest naczynie przeponowe czy jednak coś innego?

Z góry dziękuję za pomoc/sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jak naczynie sprawne to wymiennik ciepła puszcza. To ciśnienie nie bierze się z niczego. Instalacja wodociągowa dopuszcza Ci wody do instalacji CO właśnie przez wymiennik płytowy. Zakręć dopływ wody użytkowej do pieca i odkręć kran tak żeby ciśnienia w instalacji WU nie było, odpal CO i zobacz co się będzie działo. Potem pomyślimy.
  • Poziom 7  
    Rano na nieużywanym przez noc piecu było 1,1 bara. Popołudniu zrobiłem tak jak napisałeś. Na piecu było 0,7 bara i po ok 20 minutach przekroczyło zakres 2,8 bara (temperatura ustawiona na 50 st. C). Powtórzyłem eksperyment zakręcając jeszcze główny zawór wody, rezultat taki sam.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Może do czyszczenia czujnik ciśnienia, przytkany kanał czujnika stąd opóźnienie w stabilizacji pomiary.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ten kociolek jakis wymyslny nie jest. Cos musi byc zatkane lub zakamienione w nim. Nie ma on przypadkiem swojego filtra w srodku. Jak jest naczynie cisnieniowe w nim podlaczone ? Wezykiem czy miedzia ? Moze pora na fachowca bo cisnienia nieciekawe sie robia w nim. Ewentualnie przetwornik cisnienia przeplukaj lub nawet wymien na uzywany, nie powinien drogi byc. Ale raczej bym stawial ze cos sie zatkalo mechanicznie.
  • Poziom 7  
    W sobotę będzie serwis z Termetu. Dam znać co było przyczyną takiego zachowania.
  • Poziom 7  
    Z „małym” opóźnieniem …
    Problemem był przetwornik ciśnienia.
    Dla potomnych. Najlepiej spuścić wodę na włączonym piecu (pomiar ciśnienia) i sprawdzać wskazania ciśnienia. U mnie bez wody było 0,7 bara.
  • Poziom 7  
    Z „małym” opóźnieniem …
    Dla potomnych. Najlepiej spuścić wodę na włączonym piecu (pomiar ciśnienia) i sprawdzać wskazania ciśnienia. U mnie bez wody było 0,7 bara.

Dodano po 1 [minuty]: