Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator 2biegowy+termostat - jaki najprostrzy termostat z kapilarą do wentyla

10 Gru 2018 22:08 144 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Potrzebuję wentylator 2 biegowy regulować w zależności od temperatury najprostszym termostatem z kapilarą tak żebym mógł ustawiać że np od 30-70 stopni włącza wentylator na 1 biegu a powyżej 70 stopni wentylator włącza się na 2 biegu. Czy są termostaty mechaniczne z kapilarą żeby miały dwa zakresy regulacji czy trzeba użyć coś elektronicznego?
  • Poziom 39  
    Witam .
    Termostaty często posiadają styki przełączne (NC,NO,C).Jeżeli tak nie jest to można dołożyć przekaźnik.
  • Poziom 2  
    To może napiszę do czego to potrzebuję. Nad kominkiem mam dystrybutor powietrza a w jego ociepleniu termostat z kapilarą do 120stopni którym włączam wentylator który tłoczy zimne powietrze pod kominek. Wentylator jest 2 biegowy ale wykorzystuję tylko 1 bieg bo tylko na to pozwala mi termostat mechaniczny z kapilarą. Zastanawiałem się właśnie jak mógłbym to przerobić żeby móc wykorzystać 2 biegi wentylatora. Oczywiście temp. nad kominkiem dochodzi do 120 stopni i jest to temp. mierzona pod ociepleniem dystrybutora więc rozwiązanie z kapilarą jest najlepsze. Czy można to zrobić na takim mechanicznym termostacie z kapilarą rozbudowując go o jakiś element czy musi to być jakiś inny termostat?
    Ten termostat który mam obecnie to coś takiego
    http://apar.sklep.pl/pl/termostat-z-kapilara-st12-6245.html

Zastanawiam się czy istnieje taki przekaźnik do którego mógłbym podłączyć termistor jako kapilarę mierzącą temperaturę dystrybutora nad kominkiem natomiast przekaźnik musiałby mieć możliwość regulacji przełączania się w zależności od temperatury tzn. do powiedzmy 80stopni wentylator chodzi na 1biegu a powyżej 80 stopni na 2 biegu.
    Czy ktoś spotkał się z takimi przekaźnikami ?