Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows XP: Brak internetu po formacie dysku

SiLeNt_hUnTeR 10 Dec 2018 22:14 792 8
    SiLeNt_hUnTeR
    Level 21  
    Witam serdecznie!
    Znajomy dał mi do sformatowania komputer Dell Optiplex 755. Siedział tam Windows XP i taki też chciał postawić nowy system. Na pewniaka zrobiłem co trzeba - zainstalowałem Windows XP SP3 i przez Snappy Driver Installer uzupełniłem mu niezbędne sterowniki. Sterowniki pobrałem z sieci, co jest bardzo istotne w moim problemie. Problem polega na tym, że na komputerze nie da się przeglądać internetu. Odpaliłem Internet Explorer żeby pobrać jakąś "normalną" przeglądarkę i antywirusa a ku mojemu zdziwieniu nie otwiera się nawet Google. Jedyne co działa to Microsoftowy "Bing", ale kliknięcie jakiegokolwiek wyniku wyszukiwania powoduje "błąd połączenia". Internet na moim komputerze (którego podpinam tym samym kablem sieciowym, do tego samego routera Vectry) działa bezproblemowo (z niego piszę ten temat). Rozkładam ręce, nie wiem czego się chwycić. Zapora wyłączona, pingi docierają, próbowałem nawet dołożyć sieciówkę na PCI jednak i to nie rozwiązuje problemu. Pomocy!
  • Helpful post
    KRY5PIN
    Level 36  
    Ściągnij u siebie na kompie instalkę innej przeglądarki i przenieś na pendrive na komputer z XP i ruszy.
    Matuzalem
    Level 43  
    A jakiś "poziom zabezpieczeń" nie jest do weryfikacji i ew. zmiany ustawień?
    SiLeNt_hUnTeR
    Level 21  
    Wystarczyło zainstalować przeglądarkę, nie sądziłem że to taka błahostka.
    Co ciekawe, również próbowałem wcześniej tak ugryźć problem - odpalałem instalatoro-downloader Opery, jednak on też raportował błędy z połączeniem. Wtedy też podejrzewałem jakieś uszkodzenie fizyczne komputera, bo jak się dowiedziałem od właściciela - miał małą przygodę burzową.
    Gelip
    Level 33  
    Borygo123 wrote:
    Na XP zadziała przeglądarka FF do wersji 52.0 ESR https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.0esr/win32/pl/Firefox%20Setup%2052.0esr.exe Nowsze nie będą działały. Inne przeglądarki musisz sobie poszukać które w jakich wersjach pracują na XP.

Gwoli ścisłości - ESR tak, ale jest nowsza wersja 52.9.0 - Firefox Setup 52.9.0esr.exe