Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS58N98EU/93 - Nie pobiera prawidłowo wody, zawór otwiera na 1 s

10 Gru 2018 22:42 396 3
 • Poziom 11  
  Witam, Proszę o pomoc , nie znalazłem rozwiązania na forum . Zmywarka jak w tytule , przepływomierz w płaszczu + wymienialny kontaktron. Zmywarka zaczyna pracować normalnie do momentu pobierania wody , otwiera elektrozawór wody na około 1 sek po czym zamyka i na tym koniec jej pracy - jest cisza . Z marszu zamówiłem nowy kontaktron i niestety na nowym kontaktronie jest to samo , otwiera elektrozawór na 1 sek i zamyka . Dodam jeszcze , że pompa i grzałka są sprawne. Jeżeli wymontuję kontaktron z płaszcza na zewnątrz to zmywarka startuje normalnie nabiera wodę i poma startuje , ale wody jest za dużo. Poradzicie coś . Czy to jest wina modułu ?
  Pozdrawiam.
 • Specjalista AGD
  Zamontuj nowy przepływomierz. Te zmywarki bardzo nie lubią operacji wymiany samego kontaktrona.
 • Poziom 11  
  Przepływomierz jest zintegrowany z płaszczem, gdyby było pewne, że wymiana załatwi sprawę to bym wymienił (co może się zepsuć w samej turbince, widać że się obraca). Zmniejszenie ciśnienia na zaworze nie pomaga. Czy to może być wina modułu?
 • Specjalista AGD
  Może być wina modułu, a może być wina, ale pompy myjącej. Włącz jakiś program i przy końcu początkowego odpompowania otwórz drzwi i po 2 sek. je zamknij. Zanim zaskoczy na dobre znowu je otwórz i zamknij. Jeśli to pomoże to znaczy, że walnięta jest pompa myjąca. Potwierdzone!