Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I 1.9 TDI 110 KM - Jaki polecacie akumulator do diesla.

slaw777 11 Dec 2018 14:11 5193 8
    slaw777
    Level 11  
    Witam serdecznie.
    Jaki akumulator polecacie do diesla 1.9 TDi 110 KM. Obecnie mam energa 74 AH prąd rozruchu 680 A. Nie wiem czy ta zimę uda mi sie juz na nim przejeżdzić ma 2 lata ale już dwa razy odsyłali z reklamacji, naładowali i napisali, że sprawny. Odnośnie prądu rozruchu juz podczas drugiej reklamacji mial 641A. Staram sie w okresie zimowym ładować go raz w miesiącu. Zastanawiam sie teraz nad jakimś 80AH, miałby wtedy dużo wyższy prąd rozruchu i łatwiejszy pierwszy rozruch chciałem coś kupić z alledrogo niekoniecznie firmowy. Co polecacie?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Envro63
    Level 6  
    Jakie robisz trasy że ładujesz go raz w miesiącu? Swego czasu miałem prawie raz większy pojemnościowo akumulator w Skodzinie i po przestawieniu mocy ładowania nie bylo z nim żadnego problemu a tez miał swoje lata, stała raz 2 tygodnie na mrozie i odpaliła potem od 'strzała' :)
    tc
    Level 19  
    Sprawdź najpierw instalację czy nie ma poboru na postoju, rozrusznik oraz ładowanie czy jest 14,2 V na niskich i wysokich obrotach. Jeśli jest wszystko ok to nie powinno być potrzeby dodatkowego doładowywania chyba że samochód stoi w zimie nie odpalany. Ładowanie zbyt dużym prądem skróci znacznie jego żywotność.
    andrzej20001
    Level 43  
    S5 bosch start&stop. Topla. Delcor.
    slaw777
    Level 11  
    [/quote]
    tc wrote:
    Ładowanie zbyt dużym prądem skróci znacznie jego żywotność.

Mały prostownik mam z Lidla to on bardzo małym prądem ładuje, ostatnio ładowałem po okolo 24 naładował się.
    A trasy robię małe stąd doładowuje go co miesiac tak około.
    Sprawdzałem na postoju nic nie "zjada" akumulatora.
    Rozrusznik regenerowany był.
    Ładowanie w porzadku 13,8 - 14,1 V.
    andrzej20001
    Level 43  
    Prawidłowe ładowanie w tdi 14,2-14,4
    cirrostrato
    Level 37  
    Trochę ot: rok 2007 kupuję mazdę 626 2.0D rocznik 2000, dostaje nowy akumulator Varty, w roku 2012 akumulator ,,przesiada się'' do identycznej Mazdy (ale rocznik 2001), którą użytkuję do dziś....i nigdy nie podładowywany, autko używane różnie, najczęściej kilkanaście kilometrów dziennie w Warszawie, co kilka dni robi kilkadziesiąt km poza miastem, zero problemów choć po ok. 200tys. na liczniku obecnej Mazdy zrobiona regeneracja rozrusznika. Wesołych Świąt.
    dr.master
    Level 38  
    Ja tydzień temu zakładałem do ASZta 130konnego akumulator Centra CA722 72AH/720A FUTURA.
    Wystrzegaj się CARBONA Centry - są bardzo awaryjne.
    Na zakupiony nie narzekam :D
    slaw777
    Level 11  
    Tak sprawdzałem alledrogo i zastanawiam sie nad zakupem aku. marki Kozak, bardzo to biora, np. taka 80 AH był wziął i prąd rozruchu jest dośc wysoki w porównaniu do tego co mam ( Energa 74AH, 680A) a coś mi sie wydaje jakby aku miał wiekszy prąd rozruchu to by załatwiło sprawę bo głownie kluczowy pierwszy poranny rozruch pózniej aku kręci jak szalony nie wiem czy warto, w sumie nie zakładam, że nowy aku. np Boscha czy Centry wytrzyma 6 lat, jakby ten np. Kozak wytrzymał dobre 2-3 lata, nie było by problemów z rozruchem ani nie było potrzeby ładowania jego w domu, to by pasowało.
    Patrze też na Bosch Silver 74HA prąd 750A ( tylko nie wiem czy nie pomylili się pisząc 750 A?) bo inne w tej pojemności mają 720A- za 350 zł jest już z wysyłką. Tylko nie wiem jak załóżmy wypadnie reklamacja to jest dopiero zabawa i koszty z wysyłką, chyba lepiej w jakims sklepie stacjonarnym kupić.