Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zegar sterujący F&F - przestawia się godzina

Mala_Kasia 11 Dec 2018 14:20 1356 1
 • #1
  Mala_Kasia
  Level 1  
  Szanowni Forumowicze.
  Mam problem z zegarem sterującym F&F PCZ-522.3, który koordynuje cykl pracy pieca akumulacyjnego.
  Jest to zegar dwukanałowy, przy czym zaprogramowany jest tylko 1 kanał, drugi jest ustawiony na opcję wł/wył ręcznie i pozostaje wyłączony.

  Z samą konfiguracją nie było problemu, wszystko ustawione tak, by zegar załączał piecyk w tańszej taryfie prądu.
  Problem tkwi w tym, że zegar kilka razy na dobę cofa się o godzinę. Wyłączyłam automatyczną zmianę czasu lato/zima, ustawiłam strefę czasową UTC +1, a on i tak szaleje. Próbowałam także konfiguracji przez NFC z telefonu. Gdy zegar w urządzeniu się przestawi mogę wysłać z telefonu polecenia "aktualna data", na które reaguje, niestety po kilku godzinach znów się cofa i tak nawet do kilku godzin w ciągu doby.  Nie wiem czy to jakaś wada oprogramowania, czy jednak coś źle skonfigurowałam.
  Może się zbłaźnię, ale czy możliwe są "zakłócenia" w takim zegarze? Problem nie występuje na początku i na końcu sezonu grzewczego, gdy większość sąsiadów działa na zasadzie "przetrzymania" i nie grzeje mieszkań - wtedy mam spokój i mój zegar działa ok.

  Słyszał ktoś z Was o podobnym problemie?
  Załączam schemat ustawień.
  Proszę o pomoc.
  Mała Kasia

  Zegar sterujący F&F - przestawia się godzina
 • #2
  jasiek.k
  Level 1  
  Mam podobny problem i to już z drugim egzemplarzem. Po 3 miesiącach czas systemowy był spóźniony o ok 12 godzin Nie wiem w czym problem?