Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP CW2200 SP - Kalibracja głowicy.

11 Gru 2018 15:05 342 4
 • Poziom 13  
  Urządzenie Ricoh MP CW2200 SP, występuje problem rozkalibrowania się głowicy, pasowania poszczególnych kolorów.
  Wykonujemy kalibracje i jest dobrze a po kilku metrach wydruków rozkalibrowuje się pasowanie poszczególnych głowic (2 czarne+CMY).
  Spotkał się może ktoś z tym? Może macie jakiś sposób aby temu zaradzić ?
 • Poziom 14  
  Kalibrujesz automatycznie czy manualnie? Czy użytkownik drukuje zgodnie z wybranym standardem kalibracji? Było robione coś więcej niż tylko kalibracja (sprawdzenie enkodera, czyszczenie prowadnicy karetki - nie smarować po czyszczeniu)? Urządzenie loguje jakieś błędy, zacięcia?
 • Poziom 13  
  Proponuję sprawdzić i wyczyścić dress sensor w karetce (niebieskie światełko).
  Jak to nie pomoże, to zabrać się za encodery.
 • Poziom 14  
  Niebieskie światełko występuje dopiero w modelu MP CW2201 i informuje tylko o ruchu karetki. Dress sensor znajduje się za diodą.
  Ricoh MP CW2200 SP - Kalibracja głowicy.
 • Poziom 13  
  Kalibruję ręcznie. Nie ma informacji o żadnych błędach.
  Kiedyś był serwis do tej maszyny jak była na gwarancji i wymienił rolkę - chyba karetki, która jeździ po prowadnicy, ale nie wierzę aby się to przyczyniło do rozkalibrowania szczególnie po 3000 m przebiegu.
  Żadnych sensorów nie czyściłem jeszcze. Często w urządzeniu zderzają się przycięcia papieru, ponieważ głowica jest bardzo blisko arkusza papieru i minimalna nierówność na krawędzi papieru powoduje zaczepienie głowicy o papier i zacięcie karetki.
  Na moje oko to tak jakby gdzieś te poszczególne głowice były za luźno zamocowane i p o kilku metrach jak dostanie drgań, wstrząsów, przeciążeń od druku/pracy to rozkalibruje się wszystko. Chyba, że to jednak wina jakiegoś sensora, który odpowiada za kalibrację ?