Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Realtek HD Audio - brak dźwieku, znikneła konsola Realtek z Panelu Sterowania

limakf 11 Dec 2018 19:23 2091 3
    limakf
    Level 2  
    Witam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    W dniu dzisiejszym po uruchomieniu kompa, przestał działać dźwięk. Ikona Raeltek na pasku narzędzi nie wyświetla się, przy próbach podłączenia urządzenia audio (czy to na panelu przednim czy też tylnim - nic się nie dzieje nieważne czy podłączam głośniki czy słuchawki / mikrofon) Przy ponownym uruchomieniu komputera problem pozostał, Użycie usługi "rozwiąż problemy z dźwiękiem" nie pomogła - wygląda to tak jakby komputer przestał wykrywać urządzenia Realtek (mogę puścić audi tylko po kablu HDMI)
    W Menadżerze Urządzeń w kolumny "Kontrolery Dźwieku, wideo,gier" został tylko urządzenia Dźwięku NVIDIA (Screen1) Realtek HD Audio - brak dźwieku, znikneła konsola Realtek z Panelu Sterowania Realtek HD Audio - brak dźwieku, znikneła konsola Realtek z Panelu Sterowania
    Odinstalowałem sterowniki dźwieku, a nastepnie zainstalowałem sterowniki w wersji R282 - pomimo instalacji system w dalszym ciągu nie wykrywa urządzenia a folder /Pliki programów(x86)/Realtek jest pusty pod koniec instalcji wszystko znika z foldera pozostaje tylko plik RtlUpd64 i USetup.iss, Próbowałem zainstalować sterowniki dźwieku przez MSI Live update ale program nie wykrywa urządzenia audio
    (niestety nie mogę dodać załącznika dlatego wrzucam obrazki z DXDIag)
    Realtek HD Audio - brak dźwieku, znikneła konsola Realtek z Panelu Sterowania Realtek HD Audio - brak dźwieku, znikneła konsola Realtek z Panelu Sterowania
    Generalnie nie instalowałem nic przed awarią dźwieku, 8.12 miałem aktualizację windows ale wczoraj dźwięk normalnie działał.
    Pozdrawiam
    stupsk12
    Level 2  
    Jak nie masz nic ważnego na kompie spróbuj może przywracanie systemy z tamtego tygodnia ewentualnie przeskanuj system antywirusem
    limakf
    Level 2  
    Przeskanowałem system pod kątem wirusów programem Norton Security (nic nie znalazł) niestety nie mogę przywrócić systemu dziś (już po problemach z dźwiękiem) zainstalowałem aktualizacje windows 1809 i jedyny punkt przywrócenia jaki został to dzisiejszy :(
    PS Usunąłem programem Revo aplikację Realtek HD Audio Driver (łącznie z rejestrami) i zainstalowałem ponownie coś w folderze się pojawiło (dodaje również ścieżkę rejestrów z aplikacji) : Realtek HD Audio - brak dźwieku, znikneła konsola Realtek z Panelu Sterowania Realtek HD Audio - brak dźwieku, znikneła konsola Realtek z Panelu Sterowania
    Niestety żadna aplikacja w folderze nie uruchamia się (z upr administratora) tzn. po uruchomieniu nic się nie dzieje
    helmud7543
    Level 43  
    Zobacz pod Linuxem Live CD, brak sprzętu w Menadżerze urządzeń sugeruje problem sprzętowy.