Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Grzejniki ciepłe do połowy, w mieszkaniu max 21 stopni

11 Dec 2018 20:04 741 6
  • Level 2  
    Cześć, w mieszkaniu w bloku (6 piętro, ostatnie) nie jestem w stanie uzyskać więcej niż 21 stopni. Grzejniki rozkręcone są na max (5 na termostacie, konserwator ustawił max na kryzach pod termostatem). Dziś np temperatura wejścia 53, wyjścia 27, Przepływ 52, dane z zaworu na klatce. I sąsiada z piętra przepływ 42, na wyjściu 37 stopni. Mieszkanie nowe, to druga zima. Co zrobić żeby dało się rozgrzać mocniej? Grzejniki ciepłe tylko na kawałku na gorze, dół zimny, nie są zapowietrzone
  • Level 2  
    Jasne ze widziałem, sprawdzałem po nim. Naciski na zwiększenie przepływu?
  • Helpful post
    Level 27  
    Dokładnie, kolega ma podobną sytuacje. Wspólnota, blok 4 piętrowy, opalany olejem. On mieszka na ostatnim piętrze. Jak mu zwolnią bieg pomp obiegu CO to grzejniki ledwo grzeją.

Do tego jeśli to ostatnie piętro i małe grzejniki to 53 stopnie na zasilaniu to może być mało.
  • Helpful post
    Level 36  
    Prawdopodobnie jest ustawiona na sterowniku w wężle ciepłowniczym za niska zadana temperatura i silnik otwiera zawór z ciepłą wodą grzewczą w zbyt małym stopniu. Zadzwoń do firmy która nadzoruje węzeł.Może być również pompa obiegowa ustawiona na niższych obrotach w wężle ciepłowniczym.
  • Helpful post
    Level 38  
    Elementy_ wrote:
    Grzejniki rozkręcone są na max (5 na termostacie, konserwator ustawił max na kryzach pod termostatem).

Nie dałeś zdjęć, a może są to grzejniki z tzw. bocznym podłączeniem i wtedy rurka z zasilaniem idzie do góry, tam jest zawór termostatyczny z regulacją wstępną ale na dole masz zawór powrotny i ten powrót może być skręcony imbusem itp.
    Musisz pamiętać, że ogranicznik przepływu wody może być na rurce zasilającej ale również na rurce powrotnej.
  • Level 2  
    Okazało się, że zbyt mały był przepływ na rozdzielniku w bloku w stosunku do projektu