Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer VSX-LX503 - Brak dzwięku Dolby Atmos

Exmind 12 Dec 2018 00:25 3393 32
    Exmind
    Level 10  
    Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu ciekawił mnie nowy dzwięk Dolby Atmos który stał się nowoczesnością w oglądaniu filmów.

Z tego powodu zainwestowałem trochę kasy ponieważ wymieniłem w swoim byłbym kinie prawie wszystko :(
    Nowy Amplituner , kolumny frontowe oraz głośniki Dolby Atmos.

Amplituner marki Pioneer VSX-LX503 który deklaruje że ma w sobie kodek Dolby Atmos oraz ma możliwość odtwarzania tej ścieżki dzwiękowej.

Amplituner został skalibrowany dodatkowo po zakupie oraz podłączeniu głośników marki Klipsch RP-500SA.

No i zacząłem działać .

Plik filmowy : The Meg z jakością obrazu:
    MPEG-H HEVC Video 47882 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10 / BT.2020

oraz z kilkoma ścieżkami dzwiękowymi głównie z :
    Dolby TrueHD/Atmos Audio English 3499 kbps 7.1 / 48 kHz / 3051 kbps / 16-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB)

został zapisany na dysku twardym WD My Passport o wielkości 2 TB i podłączony pod TV : UE55MU6172 który ma możliwość odtwarzania pliku filmowego w formacie MKV .
    Niestety innej możliwości nie miałem ponieważ brak odtwarzacza Blu-Ray.
    Dlatego próbowałem uzyskać dzwięk oraz obraz w 4K z jakością Dolby Atmos w tańszy sposób .

Wszystko ładnie pięknie film odtwarza ale niestety bez dzwięku Dolby Atmos :(
    Pomyślałem sobie że być może jest to wina przewodu HDMI 1,4b o wartości 90 pln, który miałem zamontowany podczas odtwarzania filmu.

Po zakupie nowego przewodu Monkey Cable (MCY2) Clarity kabel HDMI 1.4 a/ 2.0 / 2.0b premium High Speed Cat2 Ethernet, 3D - 2m oraz zamontowaniu TV z wyjścia HDMI [ARC] do wejścia w Amplitunerze HDMI [ARC]4K, BT.2020, oraz HDCP 2.2 który jest przystosowany nadal problem nie ustąpił :(

Ustawienia TV :
    Wyjście dzwieku > Odbiornik HDMI
    Format wejściowego dzwięku: Bitstream
    Format wyjściowego dzwięku: ustawia się automatycznie czasami w zależności w jakiej jakości dzwięk jest zainstalowany w pliku filmowym i przepuszczany.
    możliwość wyboru : PCM/Dolby Digital/Dolby Digital Plus/DTS/DTS Neo 2:5

Niestety jestem rozczarowany że po włożeniu tyle chajsu w sprzęt i nie uzyskać takiej jakości dzwięku to już sam nie wiem w czym problem jest :((

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ,bardzo zależy mi by móc uzyskać tą jakość dzwiękową bez kupna oryginalnych płyt Blu-Ray oraz odtwarzacza Blu ray .

Proszę o poważne podejście pod temat.

Załączam kilka fotek w celach pomocniczych .

Na ostatnej fotce widać format uzyskiwanego dzwięku 5.1.2 oglądając kanały satelitarne w NC+ przez wybór opcji zmiany jakośći dzwięku wybierane na pilocie Amplitunera .
    Polon_us
    Level 42  
    Moim zdaniem, kolega popełnił tutaj jeden istotny błąd - przyjęcie telewizora jak źródło dźwięku Dolby Atmos poprzez HDMI-ARC do wzmacniacza.
    Telewizor, jako taki nie jest przygotowany na obsługę dźwięku standardu Atmos, jak i samo połączenie HDMI-ARC nie zapewnia przeniesienia dźwięku w tym standardzie.
    Dopiero HDMI-eARC będzie miało takie możliwości.

Osobiście uważam, że źródło dźwięku i zarazem obrazu powinno było być podłączone bezpośrednio do amplitunera.
    Kolega chce uniknąć kupna odtwarzacza BR, to można rozważyć kupno TV box z wbudowaną opcją Dolby Atmos. Tak pobieżnie przejrzałem parę i przykładem może być tu Roku Ultra czy Apple TV.
    Na pewno jest ich więcej, kolega sobie wynajdzie najlepiej odpowiadający model.

Powodzenia :)
    kowaltom99
    Level 13  
    Witam
    U mnie wykonywałem testy różnych kombinacji połączeń amplituner + TV + odtwarzacz BD.
    Przy takim połączeniu jak kolega Exmind wykonał - czyli połączenie TV z KD poprzez ARC - max co uzyskałem to przesyłanie dźwięku DD+

Jedynie połączenie:
    Dekoder SAT i BD bezpośrednio do amplitunera po HDMI i amplituner do TV po HDMI (tylko obraz, ARC wyłączony) daje możliwość uzyskania dźwięku True HD, Atmos itp.
    Połączenie BD przewodem optycznym z amplitunerem również ogranicza dźwięk tylko do 5.1.

Aby uzyskać Dźwięk True HD, Atmos itp - musisz zainwestować niekoniecznie w BD, ale wystarczy dobry odtwarzacz sieciowy.

PS - to co uzyskałeś z NC+ to tylko sztuczny surround - wygenerowany w amplitunerze. Aby było prawdziwe 5.1 stacja musi nadawać program z dźwiękiem 5.1
    Exmind
    Level 10  
    Dzięki wielkie za zainteresowanie się tematem oraz za wszelkie rady.
    Jednak coś mnie skłoniło do kupna PS4 i niestety nie zdaje egzaminu jako odtwarzacz do filmów pirackich z jakością Dolby Atmos no cóż w oryginalnym filmie zapewne uzyskałbym ten dźwięk.

Podłączenie sprzętu bez funkcji ARC jest straszne nie wygodne ze względu na dużą ilość pilotów.

No cóż nie pozostaje nic innego jak kupno dobrego TV z dekoderem Dolby Atmos oraz z odtwarzaczem który po przewodzie Hdmi przeniesie dźwięk.
    Słyszałem że nie koniecznie musi być wyjście w TV eARC.
    Polon_us
    Level 42  
    Cóz, kolega postąpi jak uważa, choć mam wątpliwości, co do słuszności kolegi planu ...
    A tak na uboczu:
    Exmind wrote:
    Podłączenie sprzętu bez funkcji ARC jest straszne nie wygodne ze względu na dużą ilość pilotów.

To można prosto rozwiązać korzystając z uniwersalnego pilota np. Logitech Harmony.
    Należy zaopatrzyć się w odpowiednią wersję w zależności, ile urządzeń dany pilot ma obsługiwać.
    Korzystam z dwóch pilotów tej serii i muszę przyznać, że genialnie się sprawują.
    Exmind
    Level 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie czy ten model tv
    LG OLED55B7V z dekoderem Dolby Atmos zdoła przenieść dźwięk w filmie MKV HEVC odpalany z zewnętrznego dysku po kablu

Monkey Cable (MCY2) Clarity kabel HDMI 1.4 a/ 2.0 / 2.0b premium High Speed Cat2 Ethernet, 3D - 2m włączając funkcję ARC (Audio Return Chanel)

W opisie informują że przewód przesyła dźwięk w jakości Dolby Atmos.
    Exmind
    Level 10  
    Nikt nic nie powie no cóż.

Dziękuję za propozycję o kupno odtwarzacza sieciowego ale jednak wolę zmienić swój obecny TV na lepszy, mam nadzieję że nie będę zawiedziony

Zdecydowałem się na zakup TV model:
    LG OLED55B7V z kalibracją obrazu.

Zobaczymy czy zda egzamin jako odtwarzacz sieciowy z dźwiękiem Dolby Atmos.
    Jakby co opiszę dalszą sytuację.
    .
    Polon_us
    Level 42  
    Exmind wrote:
    Zobaczymy czy zda egzamin jako odtwarzacz sieciowy z dźwiękiem Dolby Atmos.

Jestem pesymistycznie nastawiony do idei kupna tego telewizora.
    Moim zdaniem nie rozwiąże to problemu tj. odtwarzanie dźwięku Dolby Atmos przez wzmacniacz. Wszystko będzie tak samo, jak z obecnym telewizorem. No, może lepszy obraz ...

Proszę mi tylko odpowiedzieć, jak kolega planuje przesłać sygnał audio standardu Dolby Atmos do wzmacniacza?
    Zakładam tu, że wzmacniacz i jego kolumny mają tu być podstawą odtwarzania tego dźwięku, a nie głośniczki telewizora.
    Exmind
    Level 10  
    Wzmacniacza?
    Do amplitunera Pioneer VSX-LX503
    Ponoć TV ma nowy updade z przesyłem sygnału po HDMI nie wiem na czym to polega ale wysyła ścieżkę dźwiękową True HD a amplituner jakby miał łączyć dwie ścieżki w jedną która jest wyjściem Dolby Atmos.

Mogę się mylić ale no cóż zobaczymy.
    Polon_us
    Level 42  
    Proszę napisać czy zmiana tego telewizora faktycznie miała wpływ na odbiór dźwięku Dolby Atmos. Dla potomnych :)
    Exmind
    Level 10  
    Oczywiście opiszę sytuację.

Świat rozwija się bardzo szybko z nowymi technologiami a my się uczymy na dokonanych faktach.
    Exmind
    Level 10  
    Witam.
    Po zakupie TV LG 55 OLED55B8PLA no cóż
    jestem niestety rozczarowany nie uzyskaniem dźwięku odtwarzanego z materiałem filmowym ze ścieżka Dolby Atmos z TV przez port HDMI ARC do Amplitunera :(()

Jedynie udało mi się uzyskać przez port [HDMI ARC] dźwięk Dolby Atmos z Netflixa nie wiem czym to się ma.

Powiedzcie mi czym różni się odtwarzacz z TV od tego odtwarzacza multimedialnego co on w sobie takiego ma że nie przepuszcza materiału filmowego z Dolby Atmos.

Wszystko mam podłączone do Amplitunera przewodami HDMI.
    Polon_us
    Level 42  
    Aż mi się ciśnie na usta " A nie ... "

Wszystko już zostało powiedziane przedtem, przypomnę zatem.
    Exmind wrote:
    jestem niestety rozczarowany nie uzyskaniem dźwięku odtwarzanego z materiałem filmowym ze ścieżka Dolby Atmos z TV przez port HDMI ARC do Amplitunera ()

Pisałem uprzednio, że technologia HDMI-ARC nie zapewnia zwrotnego przesłania dźwięku standardu Dolby-Atmos.
    Dopiero eARC (Enhanced Audio Return Channel) zapewni przesłanie zwrotne dźwięku standardu Atmos do wzmacniacza.
    Ta technologia już wkrótce powinna wejść na rynek.
    Exmind wrote:
    czym różni się odtwarzacz z TV od tego odtwarzacza multimedialnego

Sugerowany odtwarzacz multimedialny byłby podłączony bezpośrednio do wejścia wzmacniacza. I to jest zasadnicza różnica.
    Prosze pamiętać, że bezpośrednio połączenie, a ARC to zupełnie inne drogi przesłania dźwięku.
    kowaltom99
    Level 13  
    Witam

Proponuję jednak zakup odtwarzacza sieciowego. Nie musi to być jakiś wypasiony za 1000 czy 2000PLN.
    Do testów wystarczy prosty TV-BOX za 200PLN z androidem. Na znanych portalach tego pełno.
    Instaluje się odtwarzacz VLC lub Kodi i mozna testować. Te TV BOXy dają obraz 4K.
    Ja akurat używam starego ASUS-a O!Play HD2 z alternatywnym opragramowaniem na Linuxie mooservice (wykonane przez przyjaciół zza Buga). Niestety tylko HD (brak 4K)
    Mam go podłączonego do ampli 7.2 Onkyo (też już nie najnowszy TX-NR515).
    ASUS odczytuje większość formatów dźwięku (Dolby Atmos nie sprawdzałem, bo mój ampli tego nie ma - jest trochę za stary), ale True HD Master itp leci w 7.2 bez problemu.
    Exmind
    Level 10  
    Rozumiem że film streamujesz internetowo przez Wi-Fi z laptopa?
    Wyjaśnij jak to działa gdzie to podłącza się do TV czy amplitunera?
    Mam wątpliwości co do tego odtwarzacza i raczej będę kupował oryginalne filmy 4K z Dolby Atmos bo to jest bez sensu.
    kowaltom99
    Level 13  
    Exmind wrote:
    Rozumiem że film streamujesz internetowo przez Wi-Fi z laptopa?
    Wyjaśnij jak to działa gdzie to podłącza się do TV czy amplitunera?
    Mam wątpliwości co do tego odtwarzacza i raczej będę kupował oryginalne filmy 4K z Dolby Atmos bo to jest bez sensu.

Odtwarzacz ASUS mam podłączony bezpośrednio do amplitunera po HDMI. Dźwięk leci również po HDMI.
    Amplituner przekazuje dalej obraz do TV, a dźwięk na głośniki.
    W ASUS mam ustawiony przesył dźwięku na Through, czyli do amplitunera leci dźwięk cyfrowo, bez żadnego dekodowania. Dekodowaniem dźwięku zajmuje się tylko i wyłącznie amplituner. Stąd można uzyskać pełne, oryginalne ścieżki dźwiękowe (u mnie akurat max DTS True HD Master - nic lepszego amplituner nie wyciągnie)

Filmy - ASUS ma wejścia USB jak i RJ45. Może czytać pliki z nośników jak i z serwera sieciowego. Mozna podłączyć wifi - ale dla dużych plików nie polecam. W Twoim wypadku taki ASUS nie jest dobrym rozwiązaniem - nie obsługuje 4K.

TV BOX na androidzie - testowałem kiedyś u siebie - to jest jakby smartphone, ale bez wyświetlacza.
    Ma wszystkie funkcje telefonu na androidzie, dodatkowo wejścia sieciowe i USB, wyjście HDMI - alternatywa jak ktoś nie ma smart TV.
    Podłączenie tak samo - TV BOX po HDMI do Amplitunera, potem po HDMI amplituner do TV.
    Na TV BOx instalujesz oprogramowanie z Google Play (tak jak na telefonie) - Kodi VLC.
    Ostatnio w Carrefour widziałem TV-BOX Savio 4K za jakieś 200PLN.

Generalnie - jak już inni koledzy pisali - chcesz wykorzystać w pełni amplituner i otrzymać dźwięk Atmos - musisz źródło dźwięku podłączyć bezpośrednio do amplitunera, nie przez TV.
    A jak chcesz kupować filmy na BD 4K - to trzeba kupic odtwarzacz BD 4K.
    Najlepiej tej samej firmy co amplituner - wtedy sterowanie BD masz poprzez pilota od amplitunera.
    Exmind
    Level 10  
    Rozumiem dzięki wielkie za wytłumaczenie.
    Dość kuszące rozwiązanie z tym TV Boxem, tylko że w moim przypadku taki box kosztował by 900 PLN 4k i z dźwiękiem Dolby Atmos.

No cóż trzeba będzie przetestować taki box.
    kowaltom99
    Level 13  
    Exmind wrote:
    Rozumiem dzięki wielkie za wytłumaczenie.
    Dość kuszące rozwiązanie z tym TV Boxem, tylko że w moim przypadku taki box kosztował by 900 PLN 4k i z dźwiękiem Dolby Atmos.

No cóż trzeba będzie przetestować taki box.

900 PLN to sporo.
    Tu masz topic o odtwarzaczach
    [url=http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwarzacze-strumieniowe-odtwarzacze-sieciowe-opinie-testy/76183-porady-jaki-odtwarzacz-kupic-odtwarzacz-strumieniowy-mediaplayer-408.html]

Ten Xiaomi to koszt ok 300 PLN

Cytat - post nr 2852

Także jak ktoś chce mieć 5.1 / 7.1 AC3 / DD + / Dolby Atmos / TrueHD, DTS: X / HD-Master Audio to działa to na Xiaomi Mi Tv Box z Kodi Krypton.

Pozdr.

Edit.
    Małe info. Xiaomi ma procka Amlogic S905X-H z licencją DOLBY i DTS.
    Exmind
    Level 10  
    Ale ten tv Box nie przepuszcza dźwięku w Dolby Atmos

Dodano po 14 [minuty]:

Zastanawiam się jeszcze nad trudnym ale konkretnym podejściem pod zakup ale odtwarzacza BD.

Oppo UDP-203 ponoć będzie to strzał w 10

W następnym tyg umówiłem się na prezentację co to urządzenie potrafi.

Oczywiście będę miał wgrany swój film na zewnętrznym dysku twardym że ścieżka Dolby Atmos.

Po testach zdecyduje czy będzie to udany zakup i czy poradzi sobie z przesyłem obrazu z dźwiękiem bezpośrednio do Amplitunera.
    Exmind
    Level 10  
    Hey.

Kupiłem z ciekawości na testy ten TV Box model:

Himedia Q30

Obecnie przeprowadzam testy :)
    Pioneer VSX-LX503 - Brak dzwięku Dolby Atmos
    Pioneer VSX-LX503 - Brak dzwięku Dolby Atmos Pioneer VSX-LX503 - Brak dzwięku Dolby Atmos
    Exmind
    Level 10  
    Witam serdecznie.

Po dokonanych długich testach informuję że ten odtwarzacz sieciowy zdał egzamin w uzyskaniu dźwięku Dolby Atmos oraz pozostałych innych dźwięków.

Uzyskany dźwięk jest tu chyba moim zdaniem nie oryginalny sam nie wiem czy to ta sama jakość co na oryginalnej płycie Blu ray.

Proszę mi jeszcze powiedzieć czy jakbym dokonał zakupu odtwarzacza Blu ray z wyjściami analogowym 7.1 i HDMI 2.0 jakim najlepszym rozwiązaniem było by go podłączyć żeby uzyskać lepsza jakość dźwięku.

Odtwarzacz oczywiście byłby podłączony do Amplitunera.

Pozdrawiam
    marmac100
    Level 11  
    Nie rozumiem po co te kombinacje, przecież złącze hdmi w BD obsłuży ci Dolby Atmos,.
    Exmind
    Level 10  
    Witam ponownie.

Od jakiegoś czasu skusilo mnie skorzystanie z aplikacji Netflix zainstalowanego na TV LG OLED 55B8PLA i zaciekawiła mnie jakość dźwiękową Dolby Atmos z której nie mogę skorzystać.

Oglądając filmy że ścieżka Dolby Atmos nie mogę uzyskać w Amplitunerze tej jakości niby że mam włączoną opcję HDMI-ARC nie wiem o co biega.

Każda aplikacja jaką jest zainstalowana na tv puszcza mi dźwięk po przewodzie optycznym ,nie wiem jak mogę to zmienić na opcję HDMI.

Co robię źle, proszę o pomoc
    kowaltom99
    Level 13  
    Exmind wrote:
    Witam ponownie.

Od jakiegoś czasu skusilo mnie skorzystanie z aplikacji Netflix zainstalowanego na TV LG OLED 55B8PLA i zaciekawiła mnie jakość dźwiękową Dolby Atmos z której nie mogę skorzystać.

Oglądając filmy że ścieżka Dolby Atmos nie mogę uzyskać w Amplitunerze tej jakości niby że mam włączoną opcję HDMI-ARC nie wiem o co biega.

Każda aplikacja jaką jest zainstalowana na tv puszcza mi dźwięk po przewodzie optycznym ,nie wiem jak mogę to zmienić na opcję HDMI.

Co robię źle, proszę o pomoc

Zainstaluj Netflixa na TV-Box
    Po HDMI ARC nie uzyskasz z TV dźwięku Dolby ATMOS.
    Exmind
    Level 10  
    Chodzi Ci o to abym zainstalował aplikację Netflix na tym odtwarzaczu multimedialnym na Androidzie ? Ten co mam Himedia Q30?
    kowaltom99
    Level 13  
    Exmind wrote:
    Chodzi Ci o to abym zainstalował aplikację Netflix na tym odtwarzaczu multimedialnym na Androidzie ? Ten co mam Himedia Q30?

Tak.
    Na TV BOX ściągasz aplikację Netflix ze sklepu google. Instalujesz.
    Wpisujesz swoje dane logowania.
    Powinno śmigać
    marmac100
    Level 11  
    Himedia, nie jest certyfikowana przez Netflixa, jakość 720p lub 480 i dźwięk stereo.
    kowaltom99
    Level 13  
    Faktycznie - wyczytałem teraz, że coś Netflix namieszał z certyfikatami.
    Testowałem jakiś czas temu zwykłego TV-Boxa i Netflix śmigał.

Trzeba sprawdzić fizycznie.
    Zbyszeknowak
    Level 4  
    Potencjometr trzeszczy?
    Exmind
    Level 10  
    Od czego? Szczerze mówiąc to oglądając Netflixa z TV Boxa to raczej obraz nie jest tak chyba cudowny jak z mojego TV, to co zauważyłem wcześniej. Jutro upewnię się bardziej.

Dodano po 13 [godziny] 57 [minuty]:

Faktycznie mój odtwarzacz nie ma aktualizacji z Netflixa i obraz oraz dźwięk jest gorszej jakości. No cóż jest gorzej niż myślałem.

Pamiętam że wcześniej udało mi się przesłać dźwięk z TV w postaci DD+ do Amplitunera a on przerabiał do jakości Dolby Atmos nie wiem jakim cudem udało mi się to uzyskać.

Powiedzcie mi co mam w takiej sytuacji zmienić.
    Myślalem nad Projektorem.
    Istnieje jakiś obecny OLED który ma HDMI 2.1? Może lepiej będzie zakupić większy TV.