Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hdmi 2.0 - Kabel hdmi 2.0 a starszy laptop.

12 Gru 2018 03:28 924 1
  • Poziom 2  
    Posiadam laptop asus x73s ma około 7 lat i ma wbudowane gniazdo hdmi. Kupiłem ostatnio nowy telewizor na 2018 który myślę że posiada hdmi w wersji 2.0. Dodam że posiadam obecnie kabel hdmi ver. 1.4 5m. Jak oglądam film z YouTube w 4k bezpośrednio na telewizorze przez internet idzie płynnie. Jak oglądam ten sam film tylko przez laptopa potrafi przyciąć się. Więc jest to wina kabla 1.4 bo ma mniejszą przepustowość niż kabel 2.0 który myślę zakupić. Ale moje pytanie pojawia się czy ma to sens bo jak wchodziło hdmi około 7 lat temu to zapewne montowane gniazdo w moim laptopie będzie miało wersję hdmi 1 lub może 1.1 i teraz kiedy zakupie kabel 2.0 i podlacze go do laptopa to czy gniazdo wbudowane w laptopie nie będzie spowalniać sygnału? Czy gniazda hdmi starszego typu nie mają wpływu na przesył danych a tylko kabel 1.4? Bo co mi da że wymienię kabel na 2.0 a wyjście w laptopie będzie cały sygnał spowalniać... Chyba że się mylę i gniazda hdmi czy to starsze czy nowe nie mają znaczenia tylko kable. Dzięki za odpowiedz.