Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby dźwięk po połączeniu kina domowego z cyfrowym polsatem

12 Gru 2018 15:14 417 10
  • Poziom 3  
    Mam problem z dźwiękiem kina domowego (sony blu ray) po podłączeniu nowego dekodera HD 7000. Na starym dekoderze miałam kino połączone przez chincze i głoś był taki jak powinien być. W nowym dekoderze tych wejść nie ma i zmuszona byłam podłączyć przez kabel s/pdif. Głoś jest ale bardzo słaby jak na kino domowe. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co zrobić żeby głos na kinie domowym był mocniejszy?

Z góry dzięki
  • Poziom 41  
    Proszę podać dane kina - model/producent.
  • Poziom 3  
    Sony blu ray disk dvd home theatre system ddv-e4100. Czy to o to chodzi?
  • Poziom 41  
    asiucha89 napisał:
    Czy to o to chodzi?

Tak, o to chodziło. Lecz nie znalazłem tam ustawienia, które miałem nadzieję znaleźć. A które by rozwiązało problem.

Także najprzód - proszę sprawdzić w dekoderze -> Menu "Ustawienia" -> funkcja "Obraz i dźwięk".
    Być może jest tam możliwość zwiększenia poziomu dźwięku na wyjściu optycznym (S/PDIF). Instrukcja jest co nieco ogólnikowa i takich szczegółów ustawień nie podaje.

Jeśli nie będzie takiej możliwości, to spróbujemy co innego.
  • Poziom 3  
    Niestety na dekoderze próbowałam juz wszystkiego. Niestety nic to nie dało. Próbowałam zmienić tez na tv ustawienia -włączyć dolby digital-ale niestety nie moge go włączyć, caly czas jest niedostępny do włączenia.
  • Poziom 41  
    asiucha89 napisał:
    Próbowałam zmienić tez na tv ustawienia -

Jeżeli dekoder podłączony jest bezpośrednio do kina, to wszelakie zmiany ustawień audio w telewizorze nie mają sensu/wpływu na dźwięk z kina.

Jeżeli koleżanka twierdzi, że przy połączeniu analogowym tj. "CINCHE" działało to lepiej, to nie widzę przeszkód, aby takie połączenie ponownie wykonać.
    Są dwie możliwe drogi, koleżanka sama wybierze:

Opcje:
    a - o ile telewizor ma wyjście na słuchawki, to wystarczy połączyć te gniazdo z wejściem AUX IN w kinie przewodem minijack stereo - 2xCINCH.

b - można wykorzystać gniazdo SCART w dekoderze - tam jest wyprowadzony sygnał analogowy sygnał audio. Konieczna będzie przejściówka (jak na poniższym zdjęciu) + przewód 2xCINCH. Ustawić na "Output" i połączyć biało/czerwone gniazda do kina wspomnianym przewodem.

słaby dźwięk po połączeniu kina domowego z cyfrowym polsatem

Tak swoją drogą, szkoda, ze koleżanka nie podała modelu telewizora.
    Być może ma również gniazdo optyczne audio, które możnaby wykorzystać zamiast z dekodera. Może tam byłby lepszy sygnał :)
  • Poziom 34  
    Jak działa regulacja głośności pilotem od dekodera?
    Może wystarczy zrobić głośniej pilotem od dekodera.
  • Poziom 3  
    Wersja "a" - brak wejscia na sluchawki. Wersja "b"- byla sprawdzana i nie bylo w ogóle dźwięku.
    Telewizor to samsung model: ue48h4200aw.
    Głośność na pilocie od dekodera i kina zrobiona na max i efekt jest taki ze dźwięk jest taki jakby byl puszczany normalnie bez kina.
    W tv jest wyjscie optyczne ale po podłączeniu do kina jakość dźwięku się zmienia.
  • Poziom 34  
    Dźwięk jest z głośników kina, czy telewizora?
    Czy w kinie jest wybrane wejście optyczne?
  • Poziom 3  
    Dźwięk jest z głośników kina i wejscie optyczne też w kinie
  • Poziom 34  
    Spróbuj podłączyć do tego kina jakieś inne urządzenie z wyjściem optycznym.
    Skoro ustawienia dobre, to może dekoder ma uszkodzone wyjście lub kino wejście, podłączenie czegoś innego da odpowiedź.