Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

słaby dźwięk po połączeniu kina domowego z cyfrowym polsatem

asiucha89 12 Dec 2018 15:14 2700 10
    asiucha89
    Level 5  
    Mam problem z dźwiękiem kina domowego (sony blu ray) po podłączeniu nowego dekodera HD 7000. Na starym dekoderze miałam kino połączone przez chincze i głoś był taki jak powinien być. W nowym dekoderze tych wejść nie ma i zmuszona byłam podłączyć przez kabel s/pdif. Głoś jest ale bardzo słaby jak na kino domowe. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co zrobić żeby głos na kinie domowym był mocniejszy?

Z góry dzięki
    Polon_us
    Level 42  
    Proszę podać dane kina - model/producent.
    asiucha89
    Level 5  
    Sony blu ray disk dvd home theatre system ddv-e4100. Czy to o to chodzi?
    Polon_us
    Level 42  
    asiucha89 wrote:
    Czy to o to chodzi?

Tak, o to chodziło. Lecz nie znalazłem tam ustawienia, które miałem nadzieję znaleźć. A które by rozwiązało problem.

Także najprzód - proszę sprawdzić w dekoderze -> Menu "Ustawienia" -> funkcja "Obraz i dźwięk".
    Być może jest tam możliwość zwiększenia poziomu dźwięku na wyjściu optycznym (S/PDIF). Instrukcja jest co nieco ogólnikowa i takich szczegółów ustawień nie podaje.

Jeśli nie będzie takiej możliwości, to spróbujemy co innego.
    asiucha89
    Level 5  
    Niestety na dekoderze próbowałam juz wszystkiego. Niestety nic to nie dało. Próbowałam zmienić tez na tv ustawienia -włączyć dolby digital-ale niestety nie moge go włączyć, caly czas jest niedostępny do włączenia.
    Polon_us
    Level 42  
    asiucha89 wrote:
    Próbowałam zmienić tez na tv ustawienia -

Jeżeli dekoder podłączony jest bezpośrednio do kina, to wszelakie zmiany ustawień audio w telewizorze nie mają sensu/wpływu na dźwięk z kina.

Jeżeli koleżanka twierdzi, że przy połączeniu analogowym tj. "CINCHE" działało to lepiej, to nie widzę przeszkód, aby takie połączenie ponownie wykonać.
    Są dwie możliwe drogi, koleżanka sama wybierze:

Opcje:
    a - o ile telewizor ma wyjście na słuchawki, to wystarczy połączyć te gniazdo z wejściem AUX IN w kinie przewodem minijack stereo - 2xCINCH.

b - można wykorzystać gniazdo SCART w dekoderze - tam jest wyprowadzony sygnał analogowy sygnał audio. Konieczna będzie przejściówka (jak na poniższym zdjęciu) + przewód 2xCINCH. Ustawić na "Output" i połączyć biało/czerwone gniazda do kina wspomnianym przewodem.

słaby dźwięk po połączeniu kina domowego z cyfrowym polsatem

Tak swoją drogą, szkoda, ze koleżanka nie podała modelu telewizora.
    Być może ma również gniazdo optyczne audio, które możnaby wykorzystać zamiast z dekodera. Może tam byłby lepszy sygnał :)
    kazikszach
    Level 36  
    Jak działa regulacja głośności pilotem od dekodera?
    Może wystarczy zrobić głośniej pilotem od dekodera.
    asiucha89
    Level 5  
    Wersja "a" - brak wejscia na sluchawki. Wersja "b"- byla sprawdzana i nie bylo w ogóle dźwięku.
    Telewizor to samsung model: ue48h4200aw.
    Głośność na pilocie od dekodera i kina zrobiona na max i efekt jest taki ze dźwięk jest taki jakby byl puszczany normalnie bez kina.
    W tv jest wyjscie optyczne ale po podłączeniu do kina jakość dźwięku się zmienia.
    kazikszach
    Level 36  
    Dźwięk jest z głośników kina, czy telewizora?
    Czy w kinie jest wybrane wejście optyczne?
    asiucha89
    Level 5  
    Dźwięk jest z głośników kina i wejscie optyczne też w kinie
    kazikszach
    Level 36  
    Spróbuj podłączyć do tego kina jakieś inne urządzenie z wyjściem optycznym.
    Skoro ustawienia dobre, to może dekoder ma uszkodzone wyjście lub kino wejście, podłączenie czegoś innego da odpowiedź.