Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do Piano Craft MCR 840

12 Gru 2018 17:04 678 5
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,

Jako kompletny laik szukam lepszego brzmienia w moim Piano Craft mcr840, który zakupiłem ok 5 lat temu z seryjnymi kolumnami NS-BP300

Pomieszczenie 15m2 wysokie na 2,7m

Zaraz po zakupie wymienione przewody i konektor, słuchanie głównie z sieci za pośrednictwem laptopa z zewnętrzną kartą dźwiękową. Muzyka różna zazwyczaj mocniejsze rockowe brzmienia.

Pokój wygłuszony gąbkami itp.

No i teraz mam dylemat, bo jakby te seryjne kolumny grają przyzwoicie, to odczuwam potrzebę zmiany na czegoś na lepsze. Głośniki są przymocowane do uchwytów w rogach pokoju zaraz pod sufitem - zdążyłem już dojść do wniosku, że chyba nie jest to najszczęśliwsza lokalizacja

Moje pytanie: które kolumny są lepsze:
    B&W 685 S2 (podstawkowe)
    Tonsil siesta (podłogowe)
    inne jakie ?

Czy w ogóle ta yamaszka uciągnie te sjesty ?
    Czy będzie różnica ?
    Czy do Piano Craft lepiej zapomnieć o podłogówkach, czy poradzi sobie ?

Pozdrawiam czekam na odp
    Wittmot
  • Admin grupy audio
    Tonsile sobie daruj, szczególnie Siestę.

Ogólnie rzecz biorąc, seryjne kolumny od tego zestawu grają bardzo dobrze. Ja osobiście nie szukałbym niczego innego lepszego.
    Jak już wymieniać, to raczej cały zestaw, tylko też nie wiadomo na co bo i sam Pianocraft to też bardzo udana i dobrze brzmiąca seria.
  • Poziom 3  
    Nie mam podstaw, by się nie zgodzić: Po zakupie Pianocraft byłem zachwycony dźwiękiem, jednak jakiś czas temu miałem okazję posłuchać zaledwie przez moment zestawu stereo marki marantz - nie wiem jaki model ale cena tego zestawu przekraczała 10kPLN i uderzyła mnie różnica brzmienia.. Minęło 2-3 lata i zaczynam myśleć, żeby coś poprawić. Mam podobne wnioski, że może lepiej nie ruszać nic przy Piano, bo po co. Mogę wydać 2kPLN na kolumny a afekt będzie na granicy autosugestii... Zatem zaczynam zastanawiać się nad osobnym zestawem stereo do innego pomieszczenia ok 32mkw + otwarta kuchnia 9mkw, czyli razem jakieś 40mkw. Jakie zestawy byłyby odpowiednie do takiego pomieszczenia
    Kolumny na pewno podłogowe i warunek konieczny, to musi być słyszalna różnica na plus w porównaniu z piano.
    Budżet powiedzmy elastyczny ale nie więcej niż 6,5kPLN - czy w ogóle ma to sens ?
  • Admin grupy audio
    Wittmot napisał:
    jednak jakiś czas temu miałem okazję posłuchać zaledwie przez moment zestawu stereo marki marantz - nie wiem jaki model ale cena tego zestawu przekraczała 10kPLN i uderzyła mnie różnica brzmienia..

Nie no, nie porównuj Pianocraft-a do Marantza za ponad dyszkę.

Wittmot napisał:
    Zatem zaczynam zastanawiać się nad osobnym zestawem stereo do innego pomieszczenia

Myślę że to jest słuszna droga, a Yamahę zostaw w spokoju.

Wittmot napisał:
    Budżet powiedzmy elastyczny ale nie więcej niż 6,5kPLN - czy w ogóle ma to sens ?

Myślę że w tej kwocie bez problemu coś dobrego znajdziesz ale raczej używane.
    Niestety tutaj nie pomogę, bo nie znam aż tak dobrze rynku sprzętu HiFi, poza tym to są kwestie bardzo mocno indywidualne. To, co mnie się podoba wcale nie musi podobać się Tobie.
    Ogólnie nie ma sensu kupowanie w ciemno, ani wierzyć komuś na słowo (choć niewątpliwie warto bać pod uwagę sugestie). Zestawu obowiązkowo trzeba posłuchać osobiście.
    Spodobało Ci się brzmienie sprzętu Marantz, więc może warto pójść tą drogą? Nie masz gdzieś w okolicy jakiegoś sklepu/komisu ze sprzętem audio?
  • Poziom 3  
    Marantz wydawał mi się nie osiągalny ale może nadszedł czas, żeby zacząć myśleć o realizacji marzeń ;)

Co do Piano - nadarzyła mi się okazja porównania kolumn z zestawu z B&W 686 s1, akurat kumpel ma piano i te kolumny. Zabiorę więc swoje z yamaszki i zrobimy sobie porównanie - jeśli nie będzie znaczącej różnicy, to tak jak pisałeś, zostawiamy piano w spokoju z przeprosinami za zwątpienie.

Jak znajdę coś ciekawego w ww kwocie dam znać, co by przeanalizować

Dzięki

Dodano po 1 [minuty]:

oczywiście podzielę się wrażeniami z porównania obu kolumn - w sobotę odsłuch
  • Poziom 3  
    B&W niestety grają lepiej

Dodano po 50 [minuty]:

A co myślicie o takim połączeniu: Yamaha R-N803D + kolumny B&W 684 S2