Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes Actros mp3 1844 - Brak mocy

asostrow 12 Gru 2018 17:48 249 9
  • #1 12 Gru 2018 17:48
    asostrow
    Poziom 2  

Witam pół roku walki i dalej bez efektów wymieniony cały układ paliwowy na nowy ciśnienie doładowania ok brak błędów a objawy takie że jak podczas jazdy nieslychac odgłosów silnika to auto idzie jak słyszysz odgłos "robura" to robi się mulasty Pomocy

0 9
  • #2 12 Gru 2018 18:03
    mladenick
    Poziom 14  

Z odgłosem robura kojarzy mi się tylko "retarder", sprawdzałeś czy nie uruchamia się samoczynnie? np częściowo tylko, jednak wystarczająco żeby był spadek mocy?

0
  • #3 12 Gru 2018 23:56
    asostrow
    Poziom 2  

Actros nie ma retardera podstawowa wersja z silnkowym dodam jeszcze że jak ma 24tony to silni ciszej pracuje niż jak leci na pusto

Dodano po 5 [minuty]:

PS serwisy bezradne może ktoś zna kogoś kto to ogarnia a nie wymienia na oślep bo na Podkarpaciu już niemal pomysłu żeby ktoś dał rade

0
  • #4 13 Gru 2018 08:39
    hubert04
    Poziom 21  

Wrzuć vin. Możesz napisać co dokładnie wymieniales

0
  • #5 13 Gru 2018 16:22
    asostrow
    Poziom 2  

Wdb9340331L638449 wymieniony cały układ paliwowy smok pompa niskiego ciśnienia wtryski pompy wysokiego zaworek zwrotny i czujnik ciśnienia doładowania wszystko OM dalej ni chodzi jak powinien

Dodano po 6 [minuty]:

A ma jeszcze tak że jak coś mu odbije i jedzie i wszystko w miarę ok to jak się zatrzymasz i zgasisz i np po pauzie 45min ruszysz to łapie mula i dalej ni chodzi jak powinien

Dodano po 3 [minuty]:

Ostatnio po wymianie wszystkich pomp pld szedł jak rakieta po pierwszej pauzie 45 min czar prysł znowu to samo

Dodano po 8 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanie czy wtryski mogą tak stukać jak zawory z dużym luzem

0
  • #6 13 Gru 2018 17:18
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Podcisnienie na przewodzie ssący było mierzone? Jeśli jest separator mogło coś wpaść do podstawy albo dalej.
    Możliwe jest też podsysanie lewego powietrza poprzez uszczelnienia przedłużek wtryskiwaczy.

0
  • #7 13 Gru 2018 17:38
    piotr budzowski
    Poziom 23  

może odpowietrzenie zbiornika paliwa miałem tak w volvie brak mocy i wyświetlał się komunikat o paliwie , nie wiem czy mercedes MP3 ma czujnik ciśnienia paliwa zasilającego MP1 nie miał

0
  • #8 13 Gru 2018 19:00
    hubert04
    Poziom 21  

Mp3 torze nie budziet😆 czujnika ciśnienia paliwa jeśli ma podstawę pominąć i sprawdzić. A kolego ciekawe czy zawór przy turbo się nie zawiesza.?

0
  • #9 13 Gru 2018 19:45
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

piotr budzowski napisał:
    może odpowietrzenie zbiornika paliwa miałem tak w volvie brak mocy i wyświetlał się komunikat o paliwie , nie wiem czy mercedes MP3 ma czujnik ciśnienia paliwa zasilającego MP1 nie miał

Nie ma.
    Dopiero jest w MP4

0
  • #10 13 Gru 2018 22:14
    asostrow
    Poziom 2  

serwis_gh napisał:
    Podcisnienie na przewodzie ssący było mierzone? Jeśli jest separator mogło coś wpaść do podstawy albo dalej.
    Możliwe jest też podsysanie lewego powietrza poprzez uszczelnienia przedłużek wtryskiwaczy.
    trudno mi powiedzieć czy było mielone auto było na serwisie mercedesa i u trzech znachorow ja nim jeżdżę i wmawiaj mi że trzeba jeździć aż coś się pokaże nie jest to jazda tylko męczarnia trochę coś kumam w actrosach bo już jeździłem mp1 2 3 ...a to pdsysanie jak sprawdzić

0