Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekonomiczny system do zarządzania siecią od Acrossera

ghost666 12 Gru 2018 22:33 477 0
 • Ekonomiczny system do zarządzania siecią od Acrossera
  Nowe kompaktowe urządzenie sieciowe firmy Acrosser - AND-DNV3N2 - to pracujący pod opieką systemu operacyjnego Linux komputer z procesorem Intel Atom C3558, taktowanym zegarem o częstotliwości 2,2 GHz. System oferuje bogate portfolio możliwości rozszerzenia - dwie zatoki SATA-III, dwa porty mini-PCIe i dwa porty USB 3.0. W systemie wbudowano sześć portów Ethernet o prędkości 1 Gbps, z czego dwa z nich mogą pracować jako zwykłe, kablowe, lub poprzez moduły SFP współpracować z światłowodami.

  Na płycie głównej urządzenia, oprócz SoC, znajdziemy dwa gniazda dla pamięci DDR4. Do poprawnej pracy system potrzebuje co najmniej 8 GB pamięci RAM, ale system wspiera jej co najmniej 48 GB. Konkurencyjny Conga-B7AC firmy Congatec oferuje aż trzy sloty DDR4 i wsparcie dla 3 x 32 GB pamięci RAM.

  Sloty mini-PCIe obsadzone mogą być kartami komunikacji bezprzewodowej. W systemie znajduje się też slot dla karty SIM oraz cztery porty antenowe, wspierające sugnaly sieci LTE jak i Wi-Fi 802.11ac.

  Jak chwali się Acrosser, obecnie jest on partnerem Intel IoT Solutions Alliance. Dekstopowe urządzenie sieciowe ma być bezpośrednim konkurentem m.in. podobnego modułu firmy Advantech (FWA-1012VC), który także wyposażony jest w sześć portów gigabitowego Ethernetu i ten sam SoC. Advantech oferuje jednakże także mocniejszą wersję układu z ośmioma portami i ośmiordzeniowym C3758.

  AND-DNV3N2 określany jest jako opcja budżetowa. System tego rodzaju ma wiele zastosowań w niewielkiej sieci. Zajmować może się filtrowaniem treści, zabezpieczeniami przed wyciekiem danych czy atakiem, a także serwować takie usługi takie jak VPN, UTM (unified threat management) czy SD-WAN.

  Poprzednik tego modułu także posiadał sześć portów sieciowych, ale oparty był o starszy procesor AMD z serii G.

  Urządzenie mierzy 230 mm x 105 mm x 44 mm. Pracuje na nim Linux w wersji 4.4 lub wyższej.

  Ekonomiczny system do zarządzania siecią od Acrossera


  Gigabitowym Ethernetem sterują kontrolery Intel I210 oraz Marvell 88E1543. W systemie znajdziemy ponadto port dla konsoli szeregowej i możliwość skonfigurowania dwuparowego obejścia w sieci LAN.

  Dwie zatoki dla dysków SSD z interfejsem zgodnym z SATA-III pozwalają na zapewnienie dużej przestrzeni dyskowej. Dwa porty USB w wersji 3.0 pozwalają na podłączenie zewnętrznych urządzeń. W module znajdziemy dodatkowo watchdoga z timerem, monitor sprzętowy, ośmiobitowe wyjście ogólnego przeznaczenia (GPIO) i opcjonalny interfejs TPM 2.0.

  Moduł wspiera Intel QuickAssist Technology (Intel QAT) oraz otwarte Data Plane Development Kit (DPDK).

  Urządzenie zasilane jest napięciem DC 12 V pobiera około 40 W. W module znajdziemy także 3 V baterię o pojemności 220 mAh. Urządzenie pracować może w temperaturze od 0°C do 40°C.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/six-port-network-appliance-runs-linux-on-atom-c3558/