Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka internetowa nie dziala

tomi8963 13 Dec 2018 09:32 2367 1
    tomi8963
    Level 1  
    Witam

Od razu zaznaczę ze przeszukałem Google/forum w celu rozwiązania problemu i nic nie pomogło.

Mam problem z kamerka wbudowana w laptopie lenovo z50. Kamerka nie działa w przeglądarkach internetowych. Gdy wchodzę na strony typu omegle, pojawia się pytanie czy chcesz zezwolić na dostęp do kamerki - po naciśnięciu zezwalaj lampka obok kamerki zapala się tak jakby była włączona natomiast obrazu z kamerki nie ma - czarny obraz. Kamerka w wbudowanej funkcji laptopa "Aparat" działa normalnie, jest obraz wszystko jest w porządku. Problem jest tylko w przeglądarkach.
    Z rzeczy które zrobiłem:
    -Przeinstalowałem multum sterowników - raz w momencie gdy zainstalowałem jakiś sterownik (który nie pomógł) i mając włączonego fb z wideo rozmowa (kamerka włączona brak obrazu)w menadżerze urządzeń nacisnąłem przywróć ostatni sterownik - obraz się pojawił, już nie pamiętam czy zrestartowałem wtedy laptopa czy wyłączyłem przeglądarkę ale później gdy znowu chciałem skorzystać obrazu już nie było a opcja ta nie była dostępna..
    -Przeinstalowałem system bez automatycznych aktualizacji oprogramowania - brak obrazu ...

Domyślam się ze problem jest z softem. Adobe jest zainstalowany i zaktualizowany.. nie mam już pomysłów co może być powodem tego ze kamerka nie działa tylko w przeglądarkach.. Funkcji Fn + F8 jak to pisało w poradnikach nie mam (Chyba) ponieważ pod F8 jest zmiana pulpitu (W poradniku była kamerka pod F8)

Tutaj aktualny sterownik jaki posiadam : Realtek 2013-10-17 6.2.9200.10249

Pomocy!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    matej1410
    Level 25  
    Dwie sprawy:
    Pierwsza to sprawdź na innej przeglądarce, druga zobacz czy w tym samym czasie jakiś inny program nie jest włączony i korzysta z kamerki. Bardziej prawdopodobna opcja nr 1.