Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozawór do instalacji CO

13 Gru 2018 14:16 705 12
  • Poziom 11  
    Witam
    Muszę rozdzielić obiegi w instalacji CO ( montaż sprzęgła i pompy wymusi przeróbkę instalacji - to rozwiązanie odpada ) i chcę do tego wykorzystać elektrozawory. Problem jest taki, że nie mam pojęcia jaki elektrozawór dobrać - kulowy ? jak te chińskie elektrozawory się sprawdzają ? Czy może polecicie inny typ elektrozaworu do instalacji CO. Prąd zasilania dowolny, elektrozawory sterowane były by przez 2 sterowniki pieca.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Z tych sterowników to jakie napięcia wychodzą. Należy to wiedzieć aby dobrać kompatybilne z cewki zaworów.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 29  
    Elektrozawory nie za dobrze spisują się w instalacjach CO chyba że to będzie model do takich instalacji dedykowany. A takie kosztują już ponad 500zł/szt.
    Kolega kiedyś stosował elektrozawory u siebie i już po roku przepuszczały. Później kupił jeden specjalny do CO i takich problemów już nie było ale cena jak pisałem wyżej. Tak więc resztę elektrozaworów wymienił na zawory kulowe z napędem z aledrogo i tak to już działa z 5lat. Na allegro takie zawory chodzą ~200zł/szt. Ma to jeszcze jeden plus. Elektrozawór w jednym ze stanów pobiera cały czas energię. Zawory kulowe z napędem tylko przy przesterowaniu.
  • Poziom 11  
    Sterowniki mają styk beznapieciowy a więc wszystko przez przekaźnik dlatego napięcie nie ważne :)
    Mam rozumieć, że elektrozawór kulowy będzie ok ? Fakt są takie za 200 zł i jestem przygotowany na taki wydatek.
  • Poziom 14  
    Ja miałem niepotrzebny zawór Danfossa od urządzeń chłodniczych. Zamontowałem go do sterowania ogrzewaniem wody w bojlerze, jest na napięcie 230v . Działa już ze 3 lata bezawaryjnie.
  • Poziom 37  
    Ja mam podobny dylemat więc pozwolę sobie podłączyć się do Kolegi. Także obawiam się przecieków.

Czy zawory trójdrożne z napędem nie będą lepsze? Jeśli nie to będę musiał zastosować dwa elektrozawory, jeden do odcięcia kotła gazowego, drugi do odcięcia bufora.
  • Poziom 37  
    Czy pozycja "otwarty" wymaga podawania napięcia czy napięcie tylko do otwierania / zamykania?
    Czy można ustawić go w pozycji częściowo otwartej ?
  • Poziom 14  
    Bez napięcia zamknięty. Po podaniu napięcia otwiera. Mój działa tylko jako otwarty/ zamknięty całkowicie. Pewnie można by było pokombinować aby się całkowicie nie zamykał.
  • Poziom 11  
    Mi bardziej chodziło o to czy elektrozawór kulowy chińczyk z allegro się nada i wytrzyma te 2 lata ? Potrzebuje 1 cal i 3/4 cala a ceny danfoss takiego przekroju są duże. Zawór trojdrozny się nie nada bo co jak trzeba będzie otworzyć 2 obiegi na raz. Tylko pojedyncze elektrozawory.
  • Poziom 29  
    Jutro podrzuce link lub dam namiart do zaworu jaki kupił kolega. Jest o tyle ok że sam zawór i napęd są rozdzielne i mają znormalizowane przyłącze. U kolegi na obiegu grzania ciepłej wody, w CO do przełączania kominek/piec gazowy i jeszcze w kilku innych miejscach już to pracuje pare lat...
    O żadnej awarii jeszcze nie słyszałem, a zawór od grzania ciepłej wody kilka razy dziennie się otwiera i zamyka codziennie.

Oto obiecane zawory: Siłownik - Napęd elektryczny A80
    Elektrozawór do instalacji CO Elektrozawór do instalacji CO Elektrozawór do instalacji CO

Uprzedzę późniejsze uwagi, nie jestem sprzedawcą tego towaru i nie mam z nim nic wspólnego.
    Kolega to pozakładał i sobie chwali w porównaniu do elektrozaworów.
  • Poziom 11  
    Ok tylko to wszystko jest chińskie :)
    Zamawiam spróbuję :)
  • Poziom 11  
    Temat też mnie interesuje. Sprawdziły się te chińskie zawory kulowe z siłownikiem?