Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Chcę mieć TV Smart. Co myślicie o Google Chromecast ?

BURMAR 13 Dec 2018 19:55 6102 20
    BURMAR
    Level 23  
    Witam,
    mam poważny problem z podjęciem decyzji. Kilka lat temu kupiłem telewizor LCD SHARP AQUOS 46".
    Jestem z niego bardzo zadowolony ale czas biegnie nieubłaganie i zaczynam odczuwać brak współpracy mojego TV z internetem. Ma on co prawda wejście LAN ale to nie wszystko.
    Ostatnio dużo czytałem o Google Chromecast. Ale im więcej czytam tym mam większy problem z podjęciem decyzji. Opinie są różne i niepełne.
    Bardzo proszę kolegów o przybliżenie mi tematu w zakresie:
    Co kupić abym mógł korzystać z internetu w moim TV sterując go smarfonem. Mam Smartfona LG K8 2017 z Androidem.
    Podrawiam
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Jak chcesz smartfonem to Chromecast jest idealny.
    Ja bym raczej kupił Nvidia Shield lub Apple TV. No ale ja nie lubie kompromisów.
  • Helpful post
    Jaro_dcg
    Level 10  
    A może Xiaomi Mi Box 4k?
    BURMAR
    Level 23  
    Dzięki za sugestie. Oprócz wygody i jakości liczą się też koszty (jestem emerytem). Mój TV to tylko HD i nie planuję w najbliższej przyszłości ani 8K ani nawet 4K.
    Tak więc chyba faktycznie Google Chromecast będzie najlepszym dla mnie rozwiązaniem. Z tego co się orientowałem są jednak różne. Nie wiem jaki kupić. Czy w wersji 2 czy 3. Ta 4 to chyba włąśnie do 4K.
    Chociaż słyszałem, że te starsze wersje nie współpracują po jakimś czasie np. Youtube. Czy to prawda i na co zwrócić uwagę podejmując decyzję.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Najnowsza wersja Chromecasta jest zdecydowanie szybsza. Wiec z tego powodu warto go brac. Roznice w cenie w sumie niewielkie...
    tata1
    Level 20  
    A może HDMI Stick z Windowsem 10 - normalny komputer za niewielkie pieniądze i masz co chcesz?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    tata1 wrote:
    A może HDMI Stick z Windowsem 10 - normalny komputer za niewielkie pieniądze i masz co chcesz?

Ja mam doświadczenie tylko ze stickiem Kiano i średnio to działalo pod kątem czystych multimediów.
    Pewnie Intel Compute Stick lepszy ale też cena już wysoka...
    tata1
    Level 20  
    Ludwik XVI wrote:
    tata1 wrote:

Ja mam doświadczenie tylko ze stickiem Kiano i średnio to działalo pod kątem czystych multimediów.
    Pewnie Intel Compute Stick lepszy ale też cena już wysoka...

Kiano najgorsze nie jest, ale większość czasu zwalnia zamiast iść pełną parą. Kiano2 już o niebo lepsze. Myślałem że to wina słabszego Atom, w Kiano2 jest mocniejszy, ale to nie to. Kiano1 nie ma wiatraka i przy strumieniowym oglądaniu już po 30 minutach jest tak gorący że zwalnia i przycina. Kiano2 ma wentylator i chodzi juz super.

Nie ważne czy to Kiano, czy Intel - musi być wiatrak.
    Ludwik XVI
    W takim maleństwie jest wiatrak ?
    Może lepiej kupić używkę i dokleić radiatory...może by wystarczyło aby procesor nie throthlingował.
    tata1
    Level 20  
    Ludwik XVI wrote:
    W takim maleństwie jest wiatrak ?
    Może lepiej kupić używkę i dokleić radiatory...może by wystarczyło aby procesor nie throthlingował.

Wystarczy jakiś duży radiator i będzie dobrze, ale nie będzie wtedy SLIM ;-)
    Kiano1 nie ma wiatraka, a Intel z tym samym procesorem ma wiatrak.
    W Kiano2 już wrzucili wiatrak
  • Helpful post
    pitersid
    Level 10  
    Kolego ja miałem podobny dylemat do Twojego. Kupiłem ok 2 miesięcy temu chromecasta i otwarcie stwierdzam, że jest to naprawdę fajny gadzet. Na ekranie TV możesz mieć 100% funkcjonalnosci komputera lub telefonu. Nawet przystawka smart nie da Ci tylu opcji co komputer. Ja jestem bardzo zadowolony. Gdybym zmieniał kiedyś telewizor na smarta to i tak chciałbym żeby miał on wbudowanego chromecasta. To naprawdę rewelacyjne urządzenie. U mnie działa bez zarzutu do wszystkiego. Netflixy, youtube, filmy z fb z kompa z CDA, zalukaj itp - wszystko płynnie i bez zacięć. Naprawdę polecam :)
  • Helpful post
    Martarcin
    Level 1  
    Używam chromecasta od dwóch lat, zero problemów, czasem wymaga dodatkowych aplikacji, ale 9-letnia Toshiba w pełni korzysta z uroków smart tv. Częsta aktualizacja aplikacji Google Cast wyklucza problem z niekompatybilnoscią z aplikacjami.
    BURMAR
    Level 23  
    Tak jak pisałem zdecydowałem się Chromcasta. Ma jednak jeszcze jedno pytanie. Ma on jedno wyjście HDMI. Mi zależy na podłączeniu go do telewizora oraz do zewnętrznego wzmacniacza audio wyposażonego w wejście HDMI tak abym mógł słuchać z niego muzyki bez konieczności włączania telewizora. Czy mogę podzielić ten sygnał z Chroma na te dwa odbiorniki ?
    BURMAR
    Level 23  
    Witam ponownie,
    Wracam do tematu. Zebrałem niezbędne środki na zakup Chromcasta i chcę go właśnie kupić. Jest jednak jedno ale... Dziś podłączyłem TV do internetu poprzez kabel LAN z routerem. Telewizor informuje o podłączeniu do sieci, konfiguruje się automatycznie ale na ekranie pojawia się tylko logo YOUTUBE i nic poza tym. Po prostu sobie jest i nie reaguje na żadne polecenia. Obawiam się czy po podłączeniu Chromcasta będę mógł korzystać z opcji SMART ?
    Proszę o informację ze strony osób, które posiadają Chromcasta. Co się będzie działo z TV po uruchomieniu go. Przypomnę, że ma SHARPa 46" LC-46LE730 E.
    wlodarek1
    Level 14  
    A ja kupiłem wczoraj w biedronka android tv box hykker za 134 zł
    Ma on wbudowany android tv 8.0
    Funkcję chromecast się w nim doinstalowywuje.
    Doinstalowywuje się w nim programy ze sklepu Google Play zgodnie z androidem tv.
    Ale tylko tyle ile się zmieści w 8 GB pamięci wewnętrznej.
    RAM ma tylko 1 GB więc jest trochę powolne.
    Najwieksza wada : nie obsługuje netfliksa.
    Więcej funkcji niż ma chromecast za mniejsze pieniądze
    destructor_0
    Level 18  
    Nie kupujcie tv żeby mieć w nim smart, bo producent nie będzie go wspierał. Kupić można zewnętrzny tvbox, którego łatwo wymienić.
    wlodarek1
    Level 14  
    Najwidoczniej producent przestał wspierać widzety internetowe dla twego modelu tv....