Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Perkins kd 103-10 - Ciężko uruchomić zamny, strasznie dymi na czarno

13 Dec 2018 20:31 1557 8
  • Level 9  
    Mam ładowarkę typu Bobcat z silnikiem diesla Perkins kd 103-10. Silnik nie bierze oleju jest w niezłej kondycji, ale mam z nim problem polegający na bardzo ciężkim uruchomieniu ma zimno. Rozrząd jest ok, pierścienie, głowica, tuleje, świece żarowe, wtryskiwacze -ok. Przy odpalaniu strasznie dymi na czarno, gdy już pracuje wszystko jest ok. Ktoś ma może pomysł co poprawić?
  • Level 1  
  • Level 9  
    Bardzo ciężko zapala. Muszę kręcić rozrusznikiem ze 30 sekund a często zapali dopiero po drugiej próbie. Sam czarny dym nie byłby dla mnie problemem.
  • Level 32  
    Dymi na czarno, bo jest zalany paliwem. Nie pali, bo nie grzeją świece żarowe albo brak jest kompresji.
  • Level 9  
    Tak jak pisałem, świece są ok, kompresja też.
  • Level 9  
    Pokombinuję jeszcze z kątem, chociaż wydaje się ok. Przyspiesze go delikatnie, potem opóźnię. Reszta też już sprawdzona. W poniedziałek pokombinuję z tym kątem- nadzieją umiera ostatnia :)
  • Level 13  
    W tym silniku kąt wtrysku reguluje się podkładkami pod kasetką, więc raczej samo z siebie się nie zmieniło. Moim zdaniem do sprawdzenia jeszcze raz wtryski i sama kasetka. Przy składaniu pamiętaj o odpowiednich podkładkach pod wtryskiwacze i tym przelewowych.