Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja instalacji , czy pytać administrację.

Lamare 13 Gru 2018 18:45 93 0
  • #1 13 Gru 2018 18:45
    Lamare
    Poziom 3  

Też mieszkam (jedną nogą tylko, bo częściowo gdzie indziej) w wielkiej płycie - Ursynów. Cała instalacja elektrycznych pionów jest poprowadzona w "słupku" miedzy łazienką a kibelkiem, obok szybu wentylacji. Tam też jest skrzynka bezpieczników i licznik (zmieniony 3 dni temu). Wnęka w ścianie liczy jakieś 50x25 cm. Obserwowałem montera z Innogy jak wymieniał ten licznik. Odsłonił przy okazji widok na ten szacht pod i za skrzynką. Zauważyłem, iż biegnie tam wiązka kilku kabli 3-żyłowych - do każego mieszkania oddzielny. Do mnie dochodzą 2 przewody na instalacje mieszkaniową, zaś 3 przewód zielono-żółty przykręcony jest oczkiem i blachowkrętem do wewnętrznej, blaszanej obudowy wnęki. Ponieważ zamierzam także wymienić instalację w mieszkaniu, sprawę mam prostą, bo już jest zerowanie. Pytanie mam tylko jedno - czy takie rozwiązanie instalacji można traktować jako instalację wewnątrzmieszkaniową i nie pytać o zdanie administracji? Czy też szyb ten z okablowaniem jest traktowany jako zbiorowa instalacja budynku? Oczywiscie szyb nie jest szczelny i jak sąsiad pali albo klocka stawia to u mnie smierdzi. Wobec tego kolejne pytanie - czy przy remoncie mogę pianką wypełnić te szczeliny w złączach płyt? Wewnątrz szybu?

0 0