Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega X30XE manual - Kontrola trakcji TC - sterowanie ECU

13 Gru 2018 22:21 279 4
  • Poziom 2  
    Witajcie.
    Mam nadzieję, że nie dubluję tematu.

Szukam namiaru / rozpiski / podpowiedzi, który pin we wtyczce do ECU X30XE z manualną skrzynią odpowiada za sterowanie kontrolą trakcji. Super by było jakbym wiedział jaki kolor ma przewód.

Właśnie żenię silnik 3,2V6 (Z32SE) z ECU X30XE, a to wszystko już zamontowałem do Vectry B (moja miała TC - x25xe i odpowiednie ECU).
    Niestety wiązka która grała z w/w kompletem w innym samochodzie została mocno porwana przy kolizji - nie wspomnę o modyfikacjach wprowadzanych przez poprzedniego "modziarza" . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Ecu=abs-kolor

54=27-żółty/brąz

9=23-czerwony/niebieski (również idzie na prędkościomierz -
    licznik pin 23)

38=13-szary
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Jeden przewód już sprawdziłem, a kolejne sprawdzę w tym tygodniu.
    Weryfikuję temat koloru Żółty/brąz - to wymaga wygrzebania ECU .
    Szary już był podłączony w złącze w komorze silnika ( Vectra B).
    Odkryłem niestety niezgodność kolorystyki / funkcji przewodów, bowiem w Vectrze zamiast przewodu czerwonego z niebieskim do TC, jest czerwony z czarnym ( pin 24 - w w/w złączu ).
    Przewód Czerwony/niebieski w VB opisano jako ---> przekaźnik powietrza wtórnego.
    Wynik prac oczywiście opiszę w tym poście.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Zacznijmy więc jeszcze raz.
    Opis dałem do silnika x30xe omega.
    Natomiast teraz sprawdziłem dla vectry 2.5 . Opel Omega X30XE manual - Kontrola trakcji TC - sterowanie ECU

A16 abs
    B33 czujnik prędkości jazdy
    A162 komputer sterujący immobilisera
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedzi. Oczywiście kliknięte "pomógł".
    Przycisk TC reaguje i już na stałe nie świeci się kontrolka. Testy drogowe przeprowadzę jutro.
    Łopatologicznie dla takich jak ja :lol: , uzupełniając super pomocne informacje kolegi:

Łączymy piny ecu X30XE / kolor z kolor / Pin złącze X7 podszybia VECTRA B

54 / brąz+żółty z czerwony+czarny /24
    9 / niebieski+czerwony z niebieski+czerwony / 10 WEG (prędkość)
    13 / szary z szary / 6 ABS/TC

Aktualizacja 27.01.2019 .
    Popadał śnieg i zrobiło się ślisko....a TC w Vectrze B z silnikiem z VC Z30SE, osprzętem z Omegi przed FL X30XE i ECU X25XE (ze zmienioną kością z X30XE AF ) z omegi FL działa jak należy. Działanie jakby bardziej "tępe/opóźnione" względem Vectry B, ale to może złudne, subiektywne wrażenie, bo swoją Vectrą nie jeździłem już parę lat .

Dziękuję jeszcze raz RaywoodPL - . Temat uznaję za wyczerpany.