Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Statecznik elektroniczny Philips 2x 49 W - podpięcie jednej świetlówki

13 Gru 2018 23:16 222 2
  • Poziom 13  
    Witam Was!

Styczność ze statecznikiem elektronicznym mam po raz pierwszy, dlatego koniecznie muszę poznać Waszą opinię o sposobie, który chcę zastosować.
    Statecznik to Philips HF-P 249 o mocy 2 x 49 W, kupiłem go aby jakieś doświadczenie zrobić, np. odpalić jeszcze świetlówkę z przerwanym żarnikiem (po standardowej eksploatacji). Podczas zakupu też byłem pewien (tak samo z siebie) że będzie możliwość podpięcia jednej świetlówki - bo czemu by niby nie? Świetlówka która już odmawia posłuszeństwa w tradycyjnym układzie to Polamp 40 W/T12, i moje pytanie brzmi: Czy aby na pewno odpalę jedną? Jeśli tak, to które do którego mam połączyć (bolce)? Który może wyeliminować? Mam rozumieć też, że odwrotność nie ma znaczenia tak jak w przypadku dławika magnetycznego tj. kable 1 i 2 z lewej strony lampy lub z prawej...

Statecznik elektroniczny Philips 2x 49 W - podpięcie jednej świetlówki Statecznik elektroniczny Philips 2x 49 W - podpięcie jednej świetlówki
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    W tym modelu nie ma opcji podłączenia jednej świetlówki. Świetlówka z uszkodzonym żarnikiem też się nie zaświeci bo statecznik podgrzewa elektrody podczas zapłonu (warm start).
  • Poziom 13  
    osiniak75 napisał:
    W tym modelu nie ma opcji podłączenia jednej świetlówki. Świetlówka z uszkodzonym żarnikiem też się nie zaświeci bo statecznik podgrzewa elektrody podczas zapłonu (warm start).

Słucham? O kurka...
    Więc no dzięki za info. Nie ma już potrzeby ciągnąć tego wątku. Życzę Wszystkiego Dobrego w Nowy Roku!