Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Euromate CMI C-SB-800 E - wiertarka, zdjęcie uchwytu samozaciskowego

kosmaty48 14 Dec 2018 02:44 1113 0
    kosmaty48
    Level 9  
    Dzień dobry
    Niestety w czasie wiercenia z obudowy wiertarki zsunęła się przednia rączka i uszkodziła dolną plastikową obudowę uchwytu wiertarskiego , więc postanowiłem go wymienić.
    Jestem zdezorientowany i proszę o pomoc w zdjęciu uchwytu.
    W przykładach w internecie przy zdejmowaniu uchwytu samozaciskowego śruba zabezpieczająca na osi wrzeciona ma gwint lewy., a gwint między wrzecionem a uchwytem jest prawy i odkręcany przez wprowadzenie do środka uchwytu sześciokątnego klucza ampulowego..
    Moja wiertarka ma funkcję udaru oraz obroty lewy i prawy. Zatem logicznie zamocowanie powinno być klasyczne jw.
    A tu sprawa jest taka : Śruby zabezpieczającej nie ma. W środku końca wrzeciona jest otwór fi 4,5 mm na głębokość ok 10 mm i nie widać wewnątrz gwintu. Nie ma też wewnątrz uchwytu żadnych śladów świadczących o kształcie sześciokątnym tak aby włożyć klucz ampulowy i odkręcić uchwyt unieruchamiając wrzeciono.
    Natomiast z tyłu na uchwycie jest wystająca na 4 mm część metalowa z nacięciami zapraszającymi do chwycenia kluczem 19 mm, oraz jest wąska odkryta szyja wrzeciona długości ok. 5 mm z nacięciami też prosząca aby chwycić kluczem płaskim 13 mm.
    Próbowałem odkręcać w prawo i lewo lekko uderzając młoteczkiem i niestety nie rusza.
    Mógłbym uderzyć mocniej ale nie jestem pewien jaki gwint ? Lewy czy prawy ? A może tu jest jakieś inne rozwiązanie ?