Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 03r 1.8 16v - Pacjentka, po wciśnięciu startu milczy..kontrol

wacpanl 14 Dec 2018 03:55 1290 1
 • #1
  wacpanl
  Level 1  
  Panowie pomóżcie bo szlak mnie trafi......Kupe lat latałem A4'kami 1.8Turbo, serwisowałem, modyfikowałem, usuwałem wszelakie awarie sam. Nigdy nie było z niczym problemu, czujcie wręcz intuicyjne a z tą FRANCĄ zwariuje...Konkretnie:
  LAguna II 2003 rocznik 1.8 bent 16v bez gazu. Użytkowana od 3 miesięcy sprawowała się znakomicie aż....:
  Wsiadam, wrzucam kartę, kontrolki zapalają się, gasną, tak samo immo - wszystko jak Bóg przykazał. Wciskam start - odpala eleganco, jak przczułka Picco Bello ! przejeżdzam 5 km, parkuje na podjeździe idę pomajsterkować do garażu, lalunia sobie stoi. 4H p[oźniej chcę skoczyć do sklepu: Wsiadam, wrzucam kartę, kontrolki zapalają się, gasną, tak samo immo - wszystko jak Bóg przykazał. Wciskam start - głucho, jedynei sam przycisk podświetla się na ułamek sekundy, na wyświetlaczu kontr aku (standard), czerwony STOP (też) i zapala się pomarańczory SERV. . Wyciągam kartę, powtarzam procedurę - to samo, Repetuję jeszcze raz - START--- krótka seria dziwntych dźwięków ze 2 stuknięcia, 3 "zgrzytnięcia", 1 niezidentyfikowany, na ułamek sekundy zapalają się kontrolki jak przy włożeniu karty. ZOSTAJE TRIO: AKU STOP SERV. - Bezpieczniki sprawne, sprawdzone miernikiem, sruby na masie podokręcane....przewody będące w zasięgu dostępu mają przejścia. Dodam, żę aku funkiel nówka, bezobsługowy jak renault sobie życzy. Nie sprawdzałem napięć, bo nie wiem jakie i gdzie powinny byći tu proszę o poradę.

  aaa no i z Audiczką zawsze miło sięgadało za pomocą VAga także prosiłbym też o doradzenie jakie interfejs, oprogramowanie etc do tej flondry :)
 • #2
  bubu1769
  Level 42  
  Jak masz kabel do VAG-a to spróbuj się połączyć DTT2000 i zobaczyć czy ma jakieś błędy, ewentualnie jak DTT nie będzie chciało gadać to ELM327 i program Pyren. Lalki nie są złe tylko trzeba umieć z nimi gadać ;)