Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pole elektromagnetyczne anten gsm

14 Dec 2018 04:35 810 12
  • Level 2  
    Widzę że temat stary. Odgrzeje kotleta ponieważ mam wiele pytań A widzę że tu ogarnięci.
    Od kilku miesięcy pracuje w miejscu w którym stoi antena sieci GSM na dachu bloku 4 piętrowego . Jest to maszt GSM skonstruowany z kilku przekaźników. Co prawda ja jestem najbliżej i naprzeciwko tego masztu tylko jest on oddalony ode mnie jakieś 10 -15 m w lini odległości i ja jestem na wysokości parteru bloku na którym on stoi w pasażu naprzeciwko
    Widzę że moje samopoczucie ciągle robi się gorsze od kiedy tam jestem nie mogę spać wszystko mnie boli dużo dużo spraw się dzieje i na które nie znajduje racjonalnego wytłumaczenia.
    Czy jest możliwość sprawdzenia jak te fale się układają jaka mają moc i czy to one mi tak bardzo szkodzą??
    Jeżeli jest możliwość sprawdzić to czym ?
    Bardzo proszę o opinie i odpowiedź . Jest to dla mnie ważne.

Pole elektromagnetyczne anten gsm ja siedzę w tym

Dodano po 7 [minuty]:

Pole elektromagnetyczne anten gsm tak wygląda to z daleka antena i mój zakład pracy tudzież teraz wygląda inaczej. Proszę o konstruktywne opinie i rady .
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Helpful post
    Moderator of Designing
    Są aplikacje na smartfony, które wyświetlają aktualny stan pomiarowy sieci (np moc sygnału). Jednak pomiar takiej mocy oscyluje w dziesiątkach femto watów... Nie ma to wpływu na ludzki organizm. No chyba, że placebo...
  • Helpful post
    Level 26  
    Jezu to do lekarza może powinieneś się udać a nie zawracać ... , . Było już o tym poszukaj skoro tylko po to się na forum znalazłeś jak widzę,.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 2  
    Dzięki pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

pipałosia wrote:
    Jezu to do lekarza może powinieneś się udać a nie zawracać ... , . Było już o tym poszukaj skoro tylko po to się na forum znalazłeś jak widzę,.

Hm tak po to tu się zalogowalam i nie musisz nikogo oczerniać , czy wy tylko tyle potraficie w internetach -tragedia.
  • Level 43  
    Mimo długich lat badań, nie ma naukowych dowodów na szkodliwość fal E-M, poza skrajnymi przypadkami, kiedy moc jest tak duża, że podnosi temperaturę ciała.
    Oczywiście są ludzie co wszędzie wietrzą spisek, tych się nie przekona.

Moc spada z kwadratem odległości, więc jaka by nie była, twój osobisty nadajnik, który masz w kieszeni, oddziaływuje znacznie silniej.
  • Level 16  
    Nie szkodzi :shocked!: pewnie karaluchom ,ale nie nam.
    Od wielu lat są prowadzone badania wpływu RF-EMF na nasz organizm ,Obecnie 5G w wielu krajach nie ma zielonego światła.
    Publikacji naukowych w sieci jest pełno.możesz sobie poczytać.tam jest fachowo wytłumaczone co się dzieje w naszym mózgu.jakie spustoszenia to powoduje.
    I tak jak ze wszystkim jednemu nie zaszkodzi a drugiemu już tak.
  • Level 20  
    Drodzy forumowicze jarek_lnx, pipalosia i lazor jeżeli w tak ważnej sprawie jak ludzkie zdrowie zwracacie się ex catedra to przedstawcie jakieś konkretne "niezależne" badania, tzn. nieprzeprowadzone przez jednostki finansowane z pieniędzy telekomów. Większość istniejących badań skupia się na efekcie termicznym (współczynnik SAR), pomijając efekt biologiczny czy epidemiologiczny fal elektromagnetycznych.
    tutaj znajdziecie dowody że problem istnieje:
    https://prawodozycia.pl/services/dowody-opinie-lekarskie/

Proponuje przejrzeć cały serwis żeby zobaczyć jak teoria odbiega od praktyki. A praktyka jest taka że operatorzy tel. zaraz po zatwierdzeniu projektu zwiększają moc stacji bazowych (są prawomocne wyroki) .
    Przyjrzycie się sylwetce pana Gelzoka, któremu żaden sąd nie chce przyznać choroby zawodowej (był monterem stacji bazowych) a który wytoczył krucjate operatorom telekomunikacyjnym i wygrywa procesy. Niestety tam gdzie istnieje duży pieniądz nauka potrafi być jak temida ślepa w myśl przysłowia "gdy pieniądz mówi prawda milczy". NIe dotyczy to niestety tylko PEM ale wielu innych problemów. Na politechnice łódzkiej są opracowania naukowe warto też się z nimi zapoznać:
    http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/artykuly/pdf/full/2008/5_Zmy%C5%9Blony.pdf
    http://medpr.imp.lodz.pl/Autor-Alicja-Bortkiewicz/721
    Ministerstwo zdrowia na piśmie stwierdziło że nie posiada badań potwierdzających nieszkodliwości wpływu PEM na żywe organizmy dodatkowo potwierdzili że nie ma takiej praktyki badań w Polsce (do odnalezienia na wyżej zacytowanym portalu). Dyskusja nt PEM musi się tak naprawdę rozpocząć w Polsce zwłaszcza w kontekście
    wprowadzenia telefonii 5G i to na poważnie. Całe szczęście że Polska ma jedne z najbardziej restrykcyjnych norm natężenia PE (7V/m) w Unii, ale z tego co się orientuje już są prace na jej zwiększeniem bo 5G jej po prostu nie będzie spełniać. Każdy temat można ośmieszyć albo potraktować poważnie. Droga Miko to co mogę Ci zalecić to:
    1) zawsze rozmawiaj przez telefon poprzez słuchawki
    2) nie przystawiaj telefonu do głowy
    3) zamów pomiary nateżenia pól w swoim miejscu pracy, celem stwierdzenia że normy są spełnione, może pracodawca nie będzie ignorantem, tutaj masz trochę informacji prawnych:
    http://pomiary-pem.pl/index.php/prawo-a-pem/
    4) monitory LCD też mają wpływ, stosuj przerwy minimum 5 minut na godzine
    5) zwróć uwagę czy w biurze są inne źródła PEM
    6) czy np. nie siedzisz w pomieszczeniu gdzie pracuje nonstop drukarka
    7) przewietrzaj pomieszczenia jak najczęściej się da
    8) udaj się na urlop (są święta można pobyć dłużej poza miastem) sprawdź czy Twoje problemy nadal występują czy przemijają
    9) w domu wyłączaj na noc WIFI

Bardzo dobrze że nie lekceważysz sobie tych objawów i drąż temat aż znajdziesz przyczynę (być może niekoniecznie w PEM).
  • Moderator of Designing
    Zważywszy, że stacje bazowe jak pisałem na dużych odległościach (5-6m) posiadają bardzo niską energię (są to anteny kierunkowe, więc spokojnie ludzie pod antenami są bezpieczni).

Ogólnie ludzie nie rozumieją nawet czym jest fala elektromagnetyczna i podawanie składowej elektrycznej dla pola dalekiego jest dla mnie przynajmniej dziwne. Co innego jaką niesie ze sobą moc, którą można wyrazić w dbm.
    Powiedz szczerze co Tobie mówi wartość 7V/m?

Tak jak jarek_lnx zaznaczył w kieszeniach nosimy źródła pola elektromagnetycznego o dużo większym natężeniu niż to co serwują nam anteny, a jakoś się nie martwimy o nasze klejnoty (chyba jeszcze nikt nie pomyślał o pozywaniu firm projektującą telefony o bezpłodność).

5G będzie pracowało z częstotliwościami około 200-300GHz, i będą to anteny kierunkowe których zasięg nie będzie przekraczał 100m...
  • Level 39  
    @Mika1991 zrób badanie morfologii. To wcale nie musi być związane z masztem GSM/LTE. Może być to najzwyklejszy zbieg okoliczności. Mało światła zimową porą, trudne warunki pogodowe potęgują różne tlące się schorzenia.
    Sporo osób nie rozstaje się z telefonem, rozmawiają na okrągło i jakiejś epidemii z tym związanej nie zauważono. A może między uszami mają trociny i to dlatego ;) ?
    Nadużywanie wódy, prochów, jedzenia, telefonu komórkowego, internetu,... . prowadzą do wielu często dziwacznych schorzeń i zwykle zahaczają i to mocno o głowę. Dlatego wszystko z umiarem a nic nam nie będzie.

W mieście zwykle maszty telefonii komórkowej mają za zadanie "doświetlić" martwe strefy. Nie ma sensu w tej infrastrukturze emitować zbyt wielką energią gdyż zabudowania dają duże tłumienie sygnału. Gdy dokładniej rozejrzysz się na osiedlu to w odległości kilometra będzie sporo stacji.
    Problemu oddziaływania na organizmy żywe fal elektromagnetycznych nie należy lekceważyć. Nie tak dawno pojawił się spory problem transmisji 5G gdyż moce i ilość zajmowanych pasm zaczynają wyglądać nieciekawie z punktu widzenia bezpieczeństwa elektromagnetycznego. Póki co są to instalacje pilotażowe.
  • Level 38  
    Ciekawe teorie głosi waxman
    Jakież to niebezpieczne pole generuje lcd i drukarka ?
    No i to przewietrzanie.
  • Level 16  
    @ Zbigniew 400
    Sprzęt elektrotechniczny wytwarza jony dodatnie,dlatego nawet zwykłe przewietrzenie pomieszczenia ma zbawienny wpływ ,Najlepiej zastosować generator jonów ujemnych i będzie git.
  • Moderator of the Technical section
    kalkomania wrote:

Publikacji naukowych w sieci jest pełno.możesz sobie poczytać.tam jest fachowo wytłumaczone co się dzieje w naszym mózgu.jakie spustoszenia to powoduje.

To jest w większości taka sama nauka jak o niegodziwym wpływie szczepień na miesiączkowanie pingwinów.
    Szukałem rzeczywistych publikacji na podobny temat, bo chciałem wymusić na szefostwie dodatek, za długie przebywanie w strefie wysokich wartości pola EM ale nie znalazłem. I musiałem obejść się smakiem.
    Dlatego temat zamykam. Autorowi tekstu sugeruję odwiedziny u lekarza rodzinnego. On wystawi skierowania na badania podstawowe, które w 50% od razu dają odpowiedź odnośnie naszych dolegliwości. Na pewno nie maszt jest ich powodem.
  • Level 20  
    @ lazor
    "Ogólnie ludzie nie rozumieją nawet czym jest fala elektromagnetyczna i podawanie składowej elektrycznej dla pola dalekiego jest dla mnie przynajmniej dziwne. Co innego jaką niesie ze sobą moc, którą można wyrazić w dbm.
    Powiedz szczerze co Tobie mówi wartość 7V/m? "
    Uznam że sobie śmieszkujesz, bo jeżeli napisałeś na poważnie to przemilczę to.
    Z natężenia pola elektrycznego wyliczysz gęstość mocy, norma definiuje natężenie pola elektrycznego i gęstość mocy wg poniższej tabeli:
    Pole elektromagnetyczne anten gsm

zgadzam się ze telefon przy głowie (zwłaszcza w fazie połączenia) może być bardziej niebezpieczny - we Włoszech biznesmen wygrał proces w tej sprawie przyznano mu rację że nabyte problemy były efektem godzin spędzonych ze słuchawką przy głowie. Stąd też zaleciłem słuchawki - sam praktykuje zeby nie było

@Zbignie400
    rozumiem ze pojawiłeś się żeby sobie pośmieszkować, bo jeżeli tak to Twoja przydatność w temacie jest jak przydatność huby na drzewie

Niemniej odniosę się do Twojego postu:
    "monitory LCD też mają wpływ, stosuj przerwy minimum 5 minut na godzine " - gdzie napisałem o szkodliwym promieniowaniu ? Napisałem to w kontekście problemów koleżanki Miki co w tym stwierdzeniu jest nie tak?
    Drukarki podobnie - nie chodziło o PEM tylko emisje szkodliwych substancji. Przewietrzania babcia nauczyli :D i też nie pisałem tego w kontekście PEM - nie pochyliłeś się nad moim postem, nie dopytałeś co autor miał na myśli za to sobie postanowiłeś zadrwić z poważnego tematu. Huba na drzewie c.b.d.u.