Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw scharan 2.0 98 r - nie odpala mimo że ma iskre i paliwo

14 Gru 2018 12:45 273 5
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie --koledzy mam problem z sharanem nie odpala mimo że ma iskrę i paliwo rozrząd ustawiony ideał aparat zapłonowy podmieniony na sprawny - czujnik hawlla nowy - ciśnienie na tłokach w okolicach 12 bar - zgodność iskry z GMP zgodna czyli ustawiona a niestety nie pali zalewa świece raz po raz na sam koniec kręcenia słychać pojedynczą eksplozje paliwa jedyne co mnę zastanawia to to że pod pierwszy wtrysk podłączyłem diodę i ona nie zawsze współgra z iskrą i gmp ale mimo to powinien się sporadycznie odezwać a tu cisza już sam nie wiem czy to nie czasem główny komputer . Może ktoś z was miał podobny przypadek lub ma jakiś pomysł z góry dziękuje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Jakie ciśnienie paliwa?
  • Poziom 7  
    Powiem Ci szczerze nie wiem ponieważ przyszło mi to do głowy ale najpierw odłączyłem zupełnie paliwo wysuszyłem tłoki nagrzałem świece i próbowałem odpalać na samostart i na wlewaniu bezpośrednio paliwa do kolektora i nic zero odzewu to raczej nie powinno być z tym jakiegoś związku ale fakt sprawdzę
  • Poziom 38  
    Jeżeli będzie słabe ciśnienie też nie będzie palił.
  • Poziom 43  
    Iskra bezpisrednio na świece jest? Jaka historia usterki?
  • Poziom 7  
    Ciśnienie zbadane tak w okolicach 3 bar nawet trochę lepiej /// no ale pojawiło się coś jeszcze jedno po południu podłączyłem kompa i wyszedł nagle błąd 65535 - system OK (jeśli usterka ciągle istnieje sprawdzi moduł sterujący i odpowiednie przewody )
    po wbiciu tego błędu na WORKSHOPADATA zmieniło mi definicje na --wewnętrzne usterka jednostki sterującej pracą silnika
    Czyli prawdopodobnie klapa (sterownik ) aby jedno nadal mi nie daje spokoju iskra po byku w odpowiednim czasie mokro od paliwa już same opary powinny coś powodować jakieś nawet nieregularne odpalanie a tu cisza nawet gdy jest uszkodzone imo które odcina paliwo a coś podajesz w kolektor ( paliwo - plaka - samostart )to auto chodzi a tu nic to mi nie daje spokoju

Dodano po 4 [minuty]:

Historii praktycznie żadnej auto jeździło do końca na wieczór zgaszone rano nie odpaliło