Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Praca automatyka w UR a wykonywanie dodatkowych prac

14 Dec 2018 14:57 519 6
 • Level 13  
  Cześć,
  Chciałem się Was zapytać czy w miejscach gdzie pracujecie możliwe jest wykonywanie dodatkowych zadań nie wynikajacych z zakresu obowiazkow np. modernizacji maszyn, programowanie sterowników poza godzinami pracy na umowę zlecenie. Czy jeśli chcielibyście zrobić coś co np. jest zabudzetowane dla wykonania przez firmę zewnętrzna to wasza firma zgodzi się na to abyście zrobili to w godzinach pozaetatowych np. na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.
  Pozdrawiam
 • Level 39  
  Zadaj takie pytanie swojemu przełożonemu...
 • Automation specialist
  Modernizację możesz zrobić w godzinach pracy ... jak wyjdzie to sukces będzie miał wielu Ojców; a jak się nie uda?...no cóż...;
  Wszystkie modernizacje i budowa nowych maszyn - tylko firmy zewnętrzne, a UR ma spokój ;)

  Dodano po 3 [minuty]:

  Natomiast dla Firm zewnętrznych (nie związanych z firmą macierzystą) chętnie robimy - wszelkie projekty i modernizacje ...mile widziane :)
 • Automation specialist
  Kolego ja pracuje na etacie, a czasie wolnym....
  To co ja robię poza firmą to moja sprawa nie pracodawcy.
  Pozdrawiam daro
 • Level 13  
  Nie chodzilo mi o to żeby robić zlecenia dla innych firm bo to jest oczywiste. Chodziło mi o robienie jakiś modyfikacji programowych/modernizacji maszyn w firmie, w której jesteś na etacie. Ale oczywiście nie w godzinach pracy tylko jako coś dodatkowego np. na umowę zlecenie czy umowę o dzielo. Czy u Was w firmie jest taka możliwość czy jeśli chcecie zrobić coś dodatkowo nikt się na to nie zgodzi i jeśli chcecie to w ramach etatu a jak nie to wola wynająć firmę zewnetrza.

 • Level 34  
  Nie od dziś wiadomo, że fachowcy pracują również poza godzinami, bo mówiąc wprost jest ich mało i są rozchwytywani a nawet podkradani z firm, w których pracują.
  Wracając do tematu, oczywiście, że możesz pracować na zleceniu. Problemem może okazać się wykonywanie zadania u konkurenta firmy w podobnej branży. Jeśli nie podpisywałeś żadnych papierków związanych z konkurencją to nic ci nie powinno grozić. (nie powinno bo wiadomo jak to jest z prawem ;) ).
  Niech się wypowie jeszcze ktoś bardziej doświadczony w tym temacie ;)