Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

406 klimatronic

02 Wrz 2005 18:43 1646 2
  • Poziom 10  
    Witam!
    Czy ktoś z grupowiczów wie jak zmienia się rezystancja czujnika temperatury tego za montowanego przy podsufitce w peugeocie 406 2000 r. (z BSI). Mam taki objaw przy nastawach temperatury wewnątrz pojazdu w zakresie 14 – 22 stopnie Klima na wyjściu z nawiewów daje 18’ a jak dam 23 i więcej to grzeje. Czujnik temperatury ma rezystancje około 7 kOHM i jak się go podgrzeje (chuchaniem ;-) to wzrasta tak do 10 kOHM. Tak się zastanawiam czy aby nie jest uszkodzony bo przypomina mi się ze w starszej 406 tej bez BSI rezystancja zmieniała się w granicach 100 – 300 OHM. W tej chwili czujnik ten jest zupełnie odłączony a układ klimatyzacji dokładnie działa tak jak opisałem wyżej.
    Pozdrawiam Jarek
    PS a może ktoś ma schemat do klimatronika w tym aucie bede bardzo wdzięczny za udostępnienie
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    czujników według schematu jest cztery rezystancja to jak pamiętam 10 k przy 20 C, musisz podłączyć diagnoze bo napiechote będzie ciężko schemat jak chcesz to podaj email
  • Poziom 10  
    No to by sie zgadzało rzeczywiscie tak przy 20 jest 10 k czyli czujnik jest OK Widzisz auto bylo malowane i byla rozbierana cala konsola. Czy to moglo spowodowac zapisanie jakiegos bledu w BSI lub w sterowniku klimy ?? Jak mozesz to przeslij mi ten schemat bede bardzo wdzięczny adachjar(malpa)poczta.onet.pl PS gdzie to mozna zdiagnozowac czy tylko w serwisie ?? Pozdrawiam Jarek