Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik dotykowy samowzbudzanie

15 Gru 2018 10:22 363 7
  • Poziom 10  
    Mam zamontowane dokładnie takie włączniki:
    https://pl.aliexpress.com/item/Mokaseumg-Prze...279.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1b695c0f9zFc2F

Od samego początku co kilka dni najczęściej w nocy samoczynnie sie wzbudzają i zapalaja się światło.

Pod jeden włącznik na obydwu obwodach są podłączone ledy.

Pod drugi na jednym obwodzie podłączony jest wentylator łazienkowy wraz z jarzeniówka ledową, a na drugim obwodzie żarówka energooszczędna. Tutaj samoczynnie zapala się tylko jeden obwód(jarzeniówka z wentylatorem).

Do zestawu dołączone były kondesatory, nie montowałem ich, czy to może być przyczyna?
  • Poziom 43  
    alpin1 napisał:

Do zestawu dołączone były kondesatory, nie montowałem ich, czy to może być przyczyna?

Tak, to może być przyczyna.
  • Poziom 29  
    W jakim celu były dołączone kondensatory? Od razu widać, że elektronika nie radzi sobie z żarówkami ledowymi, prawdopodobnie przetwornice wprowadzają zamieszanie. Sprawdź, czy przy zwykłych żarówkach występuje ten sam problem.
  • Poziom 43  
    fifcio13-13 napisał:
    Sprawdź, czy przy zwykłych żarówkach występuje ten sam problem.

Test wypadnie pozytywnie (jestem przekonany na 99.9%) i to niepotrzebne zabiegi.
    Kondensatory w zestawie niedodane od parady. Mają właśnie zniwelować negatywny wpływ indykujących się napięć.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj podepnę kondensatory. Tyko, że do jednego przełącznika jest jeden kondensator a w sumie mam 3 obwody z ledami, czyli potrzebne mi są 3 kondensatory?
  • Poziom 43  
    alpin1 napisał:
    Tyko, że do jednego przełącznika jest jeden kondensator a w sumie mam 3 obwody z ledami,

Z linku jaki podałeś, masz możliwość podłączenia tylko dwóch obwodów (nie trzech).
    Poczytaj instrukcję, tam na pewno podane jest gdzie i jak podłączyć ten kondensator.
  • Poziom 10  
    Zgadza się, do jednego włącznika(dwa obwody) jest jeden kondensator. Ja mam 2 włączniki, w sumie 4 obwody, - w tym 3 z ledami i teoretycznie potrzebuję 3 kondensatory.
    Sprawdzę jeszcze w instrukcji jak to ma być podłączone.
  • Poziom 10  
    Zamontowałem kondensatory ale to nie pomogło, dalej to samo.