Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Simson s51B 6v ISKRZY NA KLEMIE

15 Gru 2018 10:40 330 9
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z simkiem. Motorower stał nie używany przez 5 lat, problem polega na tym, że gdy założe jeden przewód na kleme i chce złożyć drugi to iskrzy na klemie. Przepatrzyłem całą instalacje, wszystkie przewody i nic nie przetarte, wszystkie kable w dobrym stanie, w dobre miejsca podpięte. Gdy podepnę akumulator to wsuwka od kabla co idzie na bezpieczniki jest gorący. Miernikiem sprawdzałem napięcie to na wyłączonym silniku napięcie spada o 0.20V. Na włączonym silniku co dziwne napięcie nie jest stabilne, lecz skacz od 0V do 6.8V, czasem utrzyma się ok 6V ale poźniej spada. Odkręciłem kiedyś stacyjke i poruszałem tymi kablami co idą do stacyjki i przykreciłem stacyjkę i załadam klemy i nie iskrzy napięcie 6,14V, gdy pojeździłem chwilę to problem powrócił. Dodam jeszcze że simson odpala, lecz nie trzyma niskich obrotów, lecz to kwestia wyregulowania gaźnika według mnie, tym zajme sie później. Proszę o porady.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 35  
    Uszkodzony regulator ładowania.
  • Poziom 3  
    W simku jest TYRYSTOR, ale czy on byłby powodem iskrzenia na klemie?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 35  
    Faktycznie, tyrystor, bo to 6V.
    Tak, jeżeli jest uszkodzony - podaje napięcie na cewkę.
  • Poziom 3  
    Ale dlaczego gdy poruszałem stacyką i kablami to na chwile przestało iskrzeć? Zrobiłem rundke, wróciłem do domu i dalej iskrzy?
  • Poziom 39  
    Nie wiemy jak starannie została zmontowana instalacja elektryczna oraz w jaki sposób (schemat). Instalacja 6V w S51 to jest koszmar. Na obudowie prostownika dławikowego znajduje się potencjał + akumulatora, bardzo łatwo o zwarcie z konektorami przewodami wyprowadzonymi za stacyjką (któryś przewód z cewki statora). Dioda w prostowniku też może się spalić (wywołując zwarcie), wówczas gwarantowane jest spalenie cewki ładowania/światła stop. Poza tym każdy wprowadza swoje przeróbki w instalacji i wtedy nigdy nic nie wiadomo. Istnieje jeszcze kilka punktów w których może dojść do zwarcia jeżeli instalacja została podłączona niezgodnie z tym co fabryka wymyśliła, także jakość obecnie dostępnych chińskich podróbek to pewne ryzyko zwarć.
  • Poziom 3  
    Założyłem nowy prostownik 6V do simka i dalej to samo. Prosze o podpowiedzi co dalej robić?
  • Poziom 3  
    Zmieniłem cewke ładowania i jest git.
  • Poziom 3  
    Zmieniłem cewke ładowania i jest git.