Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Simson s51B 6v ISKRZY NA KLEMIE

veeon360 15 Dec 2018 10:40 471 9
 • #1
  veeon360
  Level 5  
  Witam mam problem z simkiem. Motorower stał nie używany przez 5 lat, problem polega na tym, że gdy założe jeden przewód na kleme i chce złożyć drugi to iskrzy na klemie. Przepatrzyłem całą instalacje, wszystkie przewody i nic nie przetarte, wszystkie kable w dobrym stanie, w dobre miejsca podpięte. Gdy podepnę akumulator to wsuwka od kabla co idzie na bezpieczniki jest gorący. Miernikiem sprawdzałem napięcie to na wyłączonym silniku napięcie spada o 0.20V. Na włączonym silniku co dziwne napięcie nie jest stabilne, lecz skacz od 0V do 6.8V, czasem utrzyma się ok 6V ale poźniej spada. Odkręciłem kiedyś stacyjke i poruszałem tymi kablami co idą do stacyjki i przykreciłem stacyjkę i załadam klemy i nie iskrzy napięcie 6,14V, gdy pojeździłem chwilę to problem powrócił. Dodam jeszcze że simson odpala, lecz nie trzyma niskich obrotów, lecz to kwestia wyregulowania gaźnika według mnie, tym zajme sie później. Proszę o porady.
 • #2
  piachu1994
  Level 38  
  Uszkodzony regulator ładowania.
 • #3
  veeon360
  Level 5  
  W simku jest TYRYSTOR, ale czy on byłby powodem iskrzenia na klemie?
 • #4
  piachu1994
  Level 38  
  Faktycznie, tyrystor, bo to 6V.
  Tak, jeżeli jest uszkodzony - podaje napięcie na cewkę.
 • #5
  veeon360
  Level 5  
  Ale dlaczego gdy poruszałem stacyką i kablami to na chwile przestało iskrzeć? Zrobiłem rundke, wróciłem do domu i dalej iskrzy?
 • #6
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Nie wiemy jak starannie została zmontowana instalacja elektryczna oraz w jaki sposób (schemat). Instalacja 6V w S51 to jest koszmar. Na obudowie prostownika dławikowego znajduje się potencjał + akumulatora, bardzo łatwo o zwarcie z konektorami przewodami wyprowadzonymi za stacyjką (któryś przewód z cewki statora). Dioda w prostowniku też może się spalić (wywołując zwarcie), wówczas gwarantowane jest spalenie cewki ładowania/światła stop. Poza tym każdy wprowadza swoje przeróbki w instalacji i wtedy nigdy nic nie wiadomo. Istnieje jeszcze kilka punktów w których może dojść do zwarcia jeżeli instalacja została podłączona niezgodnie z tym co fabryka wymyśliła, także jakość obecnie dostępnych chińskich podróbek to pewne ryzyko zwarć.
 • #7
  veeon360
  Level 5  
  Założyłem nowy prostownik 6V do simka i dalej to samo. Prosze o podpowiedzi co dalej robić?
 • #9
  veeon360
  Level 5  
  Zmieniłem cewke ładowania i jest git.
 • #10
  veeon360
  Level 5  
  Zmieniłem cewke ładowania i jest git.