Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer U-Phoria UMC204HD - Nagrywa mono

CHESTERRROOO 15 Gru 2018 15:17 165 7
  • #1 15 Gru 2018 15:17
    CHESTERRROOO
    Poziom 3  

Witam. Mam interfejs audio Behringer U-Phoria UMC204HD i mikrofon dynamiczny na XLR w słuchawkach Superlux HMC660X. Po uruchomieniu nagrywania w Audacity mikrofon jest nagrywany jako mono. Słychać go tylko w jednej słuchawce. Tak samo jest w przypadku nagrywania gameplayu przy użyciu Nvidia Shadowplay. W teamspeak jest ok, słychać mnie normalnie. Dlaczego tak jest? Dlaczego nagrywa mi mono zamiast stereo?

0 7
  • #2 15 Gru 2018 18:22
    adambyw
    Moderator Akustyka

Mikrofon jest źródłem monofonicznym. Wszytko kwestia ustawienia oprogramowania. Np w audacity nagrywaj na ślad mono nie stereo. To przy odtwarzaniu będziesz słyszał sygnał w obu słuchawkach (oczywiście w zależności od suwaka panoramy).

0
  • #3 15 Gru 2018 20:55
    CHESTERRROOO
    Poziom 3  

@adambyw a jak mam ustawić program? Mam jeszcze mikrofon Blue Yeti i audacity nagrywa mi go w trybie stereo. Nie zmieniałem trybu w blue yeti z kardioidalnego na stereo.

0
  • #5 15 Gru 2018 21:44
    CHESTERRROOO
    Poziom 3  

@adambyw ale jakoś inni nagrywają stereo normalnie przez interfejsy czy miksery. A jak bym kupił mikrofon MXL 770 to było by tak samo? Czy to może walnięty interfejs? Tak jak mówiłem blue yeti nagrywa normalnie na 2 ścieżki.

0
  • #6 16 Gru 2018 21:46
    adambyw
    Moderator Akustyka

CHESTERRROOO napisał:
    A jak bym kupił mikrofon MXL 770 to było by tak samo?

Tak.
    CHESTERRROOO napisał:
    Czy to może walnięty interfejs?

Nie.
    CHESTERRROOO napisał:
    Tak jak mówiłem blue yeti nagrywa normalnie na 2 ścieżki.

A to nie mikrofon na USB? W takich przypadkach producenci kierują ten sam sygnał na obydwa kanały w przetwornikach A/C.

W interfejsie to ty musisz określić co chcesz nagrywać. Teraz program zakłada że masz wejście stereo i podłączasz do niego 2 mikrofony. A że jednego nie podłączasz to w tym kanale masz ciszę. Nie doszukuj się tu wady sprzętowej tylko błędnej konfiguracji oprogramowania.

0
  • #7 17 Gru 2018 00:29
    DjMapet
    Poziom 43  

adambyw napisał:
    Nie znam dokładnie audacity, ale z pewnością daje się tam ślady mono i stereo.

Nie inaczej.
    Na pasku narzędzi klikasz "Ścieżki", w otwartym oknie najeżdżasz na "Dodaj nową" a następnie w bocznym oknie wybierasz rodzaj ścieżki; mono lub stereo.

Pozdrawiam.

0
  • #8 12 Sty 2019 02:18
    PlayazZ
    Poziom 7  

Witaj, posiadam mikrofon MXL 770 z interfejsem Focusrite Scarlett solo. Już tłumaczę dlaczego tak się dzieje przynajmniej tak jak ja to zrozumiałem i jak z tym problemem sobie poradziłem.

Więc focusrite scarlett solo ma dwa wejścia, zapewne w przypadku behringera jest podobnie. Pierwsze XLR z zasilaniem phantom oraz drugie na jack 6,3 w przypadku gdy do interfejsu wpięty jest jedynie mikrofon to sygnał przez USB i tak idzie z dwóch wejść (lub tak jest rozpoznawalny).

To co zrobiłem to wszedłem w panel sterowania > dźwięk > nagrywanie > zaznaczyłem Focusrite USB > właściwości >zaawansowane i z kolumny format wybrałem pozycję 1 kanałowe 24 bitowe, 48000Hz (jakość studyjna).

Fabrycznie ustawione było na format 2 kanałowe 24 bitowe, 48000Hz (jakość studyjna) od tej zmiany mikrofon jest nagrywany w stereo i słychać odsłuch na obu słuchawkach np. w audacity. Gdy podłączysz mikrofon pod USB np. jak w twoim przypadku Blue Yeti, fabrycznie jest wybrane 1 kanałowe przy 16bitach dlatego sygnał idzie na obie słuchawki.

Pozdrawiam.

0