Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ELECTROLUX EOB 3400 BOR - Nowy piekarnik nie działa

nielubiecie6 15 Dec 2018 16:18 945 14
Wago
    nielubiecie6
    Level 8  
    Witam, jestem po wymianie sprzętu w kuchni,dzisiaj żona włączyła nowy piekarnik po 15 minutach nadal nie grzeje, wygląda to tak zegar działa wyrzuca z niego powietrze z góry ale nie działa żadna funkcja piekarnika, ten wentylator w środku piekarnika stoi nie grzeje grzałka nawet nie włączy się światło w piekarniku, pytanie czy moze być to wina tego iż w gniazdku nie mam zera ? Piekarnik jest nowy, to było jego pierwsze wlaczenie.. dziękuję ża pomoc ....
  • Wago
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Wago
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Zegar jest ustawiany na aktualny czas?
  • Helpful post
    stanislaw1954
    Level 43  
    nielubiecie6 wrote:
    czy moze być to wina tego iż w gniazdku nie mam zera ? Piekarnik jest nowy, to było jego pierwsze wlaczenie.. dziękuję ża pomoc ....
    Jak to mamy rozumieć? W normalnym gniazdku jednofazowym, w jednej dziurce powinna być faza, a w drugiej zero(N). Twierdzisz że nie masz "0" jak to sprawdziłeś?
    nielubiecie6
    Level 8  
    Stara instalacja elektryczna, w jednym z gniazdek widzialem że było mostkowane zero od masy, wymieniałem sam gniazdka i zauważyłem że tam gdzie piekarnik nie ma wcale zera ,,,
    Pedros050
    Level 43  
    Jakie zero N+ PE razem i F faza jak już coś.
    User removed account
    Level 1  
    nielubiecie6
    Level 8  
    Jeśli wprowadziłem w błąd to sorry wielkie, chodzi mi o ten boleć w środku, wiem że trzeba to wykonać bezpieczeństwo
    stanislaw1954
    Level 43  
    nielubiecie6 wrote:
    w jednym z gniazdek widzialem że było mostkowane zero od masy,
    To jest tzw. zerowanie . Ale mówimy o innym gniazdku, nie masz zera, czy nie masz bolca(kołka ochronnego), czy nie jest on podłączony?
    nielubiecie6
    Level 8  
    Gniazdko jest podłączone normalnie jak kazde chodzi tylko o boleć środkowy ,,, pytanie czy on może być winna że piekarnik nie wystartuje ?
    stanislaw1954
    Level 43  
    No to teraz trochę zaczynamy rozumieć. Brak podłączonego kołka ochronnego może być przyczyną porażenia prądem(w wypadku przebicia izolacji w urządzeniu), ale nie ma wpływu na samo działanie urządzenia.
  • Helpful post
    Pedros050
    Level 43  
    Bolec to jest PE ochronny a F faza musi być podłączona i N neutrał bo nawet by ci wentylator w piekarniku nie ruszył. Czytałeś instrukcje do tego piekarnika?
    nielubiecie6
    Level 8  
    stanislaw1954 wrote:
    nielubiecie6 wrote:
    w jednym z gniazdek widzialem że było mostkowane zero od masy,
    To jest tzw. zerowanie . Ale mówimy o innym gniazdku, nie masz zera, czy nie masz bolca(kołka ochronnego), czy nie jest on podłączony?

Nie jest podłączony boleć bo nie było kabla w instalacji..
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1