Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie

15 Gru 2018 17:14 555 6
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam problem z podłączeniem pieca akumulacyjnego Dimplex XLE 100 2,2 kW
    Piec podłączony przez elektryka, zgodnie z instrukcją producenta: montaż jednofazowy, dwoma przewodami 3-żyłowymi, napięcie szczytowe poprzez bezpiecznik, pozaszczytowe przez stycznik dwubiegunowy 20A i bezpiecznik.
    Jak podłączyć cewkę stycznika, żeby piec mógł być sterowany (załączanie i wyłączanie) za pomocą wbudowanego fabrycznie w piecu programatora?
    Proszę o poradę, pozdrawiam

Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie
    Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie
  • Poziom 11  
    Potrzebujesz zegar sterujący zsynchronizowany z licznikiem
  • Poziom 33  
    Przecież ten programator steruje pracą pieca, stosownie do ustawień. W tym, jak myślę go włącza i wyłącza. Po co innego miałby być.
    W jakim celu mieszać w to jeszcze stycznik. Stycznik był pewno zainstalowany dla starego typu pieca, tak aby piec był włączony tylko przy taryfie pozaszczytowej. Zresztą dawniej był zakaz używania pieców elektrycznych w szczycie. Stąd piece akumulacyjne nagrzewane poza szczytem a oddające ciepło poza tą strefą.
    Zdemontuj po prostu stycznik. Po zdemontowaniu stycznika lub jego zbocznikowaniu piec będzie grzał w takich okresach (godzinach) jak zasteruje programator, a licznik dwutaryfowy ci to grzanie rozliczy z podziałem na strefy.
    Pewnie dla stycznika sterowanie jest wzięte z zegara taryfowego sterującego licznikiem dwutaryfowym. Nie rozłącz tego sterowania.
  • Poziom 11  
    To termostat nie zegar sterujący
    Sterowanie druga taryfa jest po stronie instalacji nie pieca
  • Poziom 33  
    uzurpator napisał:
    To termostat nie zegar sterujący
    Sterowanie druga taryfa jest po stronie instalacji nie pieca

Czy ja coś takiego napisałem?
    Myśl była taka: po co termostat mieszać ze sterowaniem II-giej taryfy?
    Jeżeli autor chciałby sterować tylko termostatem to stycznik sterowany zegarem taryfowym mu przeszkadza.
  • Poziom 11  
    Ładowanie pieca i ogrzewanie pomieszczenia to dwie zupełnie różne i nie zależne od siebie funkcje.
    Pozbycie się zegar i stycznia lub ich nie montowanie jest nie ekonomiczne
  • Poziom 33  
    Ekonomicznie nieuzasadnione - to racja.
    Ale taki był zamysł i pytanie autora, aby piec grzał sterowany programatorem, niezależnie od strefy taryfowej.
    eadi2 napisał:
    żeby piec mógł być sterowany (załączanie i wyłączanie) za pomocą wbudowanego fabrycznie w piecu programatora?