Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie

eadi2 15 Dec 2018 17:14 3051 6
    eadi2
    Level 1  
    Witam,
    Mam problem z podłączeniem pieca akumulacyjnego Dimplex XLE 100 2,2 kW
    Piec podłączony przez elektryka, zgodnie z instrukcją producenta: montaż jednofazowy, dwoma przewodami 3-żyłowymi, napięcie szczytowe poprzez bezpiecznik, pozaszczytowe przez stycznik dwubiegunowy 20A i bezpiecznik.
    Jak podłączyć cewkę stycznika, żeby piec mógł być sterowany (załączanie i wyłączanie) za pomocą wbudowanego fabrycznie w piecu programatora?
    Proszę o poradę, pozdrawiam

Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie
    Piec akumulacyjny Dimplex XLE 100 - podłączenie
    uzurpator
    Level 11  
    Potrzebujesz zegar sterujący zsynchronizowany z licznikiem
    jozgo
    Level 39  
    Przecież ten programator steruje pracą pieca, stosownie do ustawień. W tym, jak myślę go włącza i wyłącza. Po co innego miałby być.
    W jakim celu mieszać w to jeszcze stycznik. Stycznik był pewno zainstalowany dla starego typu pieca, tak aby piec był włączony tylko przy taryfie pozaszczytowej. Zresztą dawniej był zakaz używania pieców elektrycznych w szczycie. Stąd piece akumulacyjne nagrzewane poza szczytem a oddające ciepło poza tą strefą.
    Zdemontuj po prostu stycznik. Po zdemontowaniu stycznika lub jego zbocznikowaniu piec będzie grzał w takich okresach (godzinach) jak zasteruje programator, a licznik dwutaryfowy ci to grzanie rozliczy z podziałem na strefy.
    Pewnie dla stycznika sterowanie jest wzięte z zegara taryfowego sterującego licznikiem dwutaryfowym. Nie rozłącz tego sterowania.
    uzurpator
    Level 11  
    To termostat nie zegar sterujący
    Sterowanie druga taryfa jest po stronie instalacji nie pieca
    jozgo
    Level 39  
    uzurpator wrote:
    To termostat nie zegar sterujący
    Sterowanie druga taryfa jest po stronie instalacji nie pieca

Czy ja coś takiego napisałem?
    Myśl była taka: po co termostat mieszać ze sterowaniem II-giej taryfy?
    Jeżeli autor chciałby sterować tylko termostatem to stycznik sterowany zegarem taryfowym mu przeszkadza.
    uzurpator
    Level 11  
    Ładowanie pieca i ogrzewanie pomieszczenia to dwie zupełnie różne i nie zależne od siebie funkcje.
    Pozbycie się zegar i stycznia lub ich nie montowanie jest nie ekonomiczne
    jozgo
    Level 39  
    Ekonomicznie nieuzasadnione - to racja.
    Ale taki był zamysł i pytanie autora, aby piec grzał sterowany programatorem, niezależnie od strefy taryfowej.
    eadi2 wrote:
    żeby piec mógł być sterowany (załączanie i wyłączanie) za pomocą wbudowanego fabrycznie w piecu programatora?