Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką żyrafę wybrać - Festool czy Flex?

mela 1864 15 Dec 2018 19:18 3345 2
 • #1
  mela 1864
  Level 10  
  Stoję przed wyborem szlifierki do gipsu. Nie stać mnie na kupowanie narzędzi tanich, wątpliwej jakości. Dlatego rozważam zakup narzędzia z górnej półki. Rozważam zakup Flexa lub Festoola. Obie mają doskonałe opinie jednak jest między nimi zasadnicza różnica konstrukcyjna. Jedna ma sinik zamontowany tuż przy tarczy, na głowicy, druga ma silnik umieszczony nisko na rękojeści, a napęd przekazywany jest za pośrednictwem linki. I tu moje pytanie-które rozwiązanie jest lepsze. Urządzenie będzie pracować zarobkowo i dość intensywnie, więc zależy mi na dogłębnej i dokładnej ich analizie. Poza tym wydając ok. 3 tys. zł wolałbym mieć pewność, że dobrze wydaję te pieniążki. Proszę o radę co wybrać? A może inne, tańsze urządzenie jest godne zainteresowania.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  Volvo480UK
  Level 1  
  Hej, ja używam szlifierki Festoola i jestem z niej bardzo zadowolony. Silnik jest bardzo cichy. Nie wyobrażam sobie szlifowania w w słuchawkach. Szlifierka w jednym kawałku, nie bawię się w składanie i rozkładanie.
  Polecam!!! Mimo że nie używam często i fanem Festoola nie jestem.
 • #3
  Parowy
  Level 22  
  Czołem,

  Brałbym tą z silnikiem na rękojeści. Piszesz o użyciu zarobkowym, różnicę poczujesz jak wyszlifujesz 100 m2 sufitu :)
  Osobiście, również zawodowo, używam "żyrafy" Pansam (kosztowała około 500 zł, chyba ponad 5 lat temu), nie narzekam, prosta konstrukcja, lekka, odporna na różne warunki. Również ma silnik na rękojeści a od maleńkości nie wymieniałem tej kwadratowej sprężyny przenoszącej napęd, przy każdym uruchomieniu zaczynam od najwolniejszych obrotów, to jest podobno recepta na żywotność tego elementu.

  Powodzenia :)