Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP Laser Jet 5L

Richi 02 Wrz 2005 19:51 3427 8
  • #1 02 Wrz 2005 19:51
    Richi
    Poziom 39  

Problem polega na tym że zdarza mu się dosyć często przy wydrukach z formatu .pdf że dzieli drukowaną stronę na dwie kartki papieru.
    Ciekawym jest że jeżeli drukuję np. Schemat to jest ok a przy stronach textowych, obojętnie czy to z kopii czy oryginalnych dokumentów górna częśś tekstu jest jakby rozrzedzona a od środka lub czasem 2/3 kartki wydruk następuje dopiero na drugiej kartce papieru.
    Co do sterowników to posiadam ostatnie aktualne sterowniki do tej drukarki pod WinXP. Próby wydruku dokonywałem na 2 różnych kompach z tymi samymi efektami.
    Jakieś porady jak to zmienić ??

0 8
  • #2 02 Wrz 2005 20:05
    Telex
    Poziom 26  

Zmień ustawienia drukowania tekstu z TrueType na wysyłane jako grafika.
    Może coś to zmieni (w zakładce czcionki).

0
  • #4 02 Wrz 2005 23:21
    a_pawel
    Poziom 27  

Jeszcze nie słyszałem, żeby 5L drukowała poprawnie PDF-y (no chyba że jakieś mikroskopijne). Dwa wyjścia; albo dołożyć RAM-u (co jest raczej nie opłacalne patrząc na cenę pamięci do 5L w stosunko do wartości samej drukarki), albo zmienić drukarkę na taką, która ma co najmniej 4 MB.
    Pozdrawiam

0
  • #5 03 Wrz 2005 00:16
    1rycho
    Poziom 21  

XP nie za bardzo lubi HP 5L i podobne problemy są nawet z drukowaniem z Worda. 6L niby różni się niewiele, ale ja nie miałem problemów z nią przy drukowaniu kilkudziesięciostronnicowych pdf-ów.

0
  • Pomocny post
    #6 03 Wrz 2005 11:25
    azarach
    Poziom 22  

Richi napisał:
    Problem polega na tym że zdarza mu się dosyć często przy wydrukach z formatu .pdf że dzieli drukowaną stronę na dwie kartki papieru.
    Ciekawym jest że jeżeli drukuję np. Schemat to jest ok a przy stronach textowych, obojętnie czy to z kopii czy oryginalnych dokumentów górna częśś tekstu jest jakby rozrzedzona a od środka lub czasem 2/3 kartki wydruk następuje dopiero na drugiej kartce papieru.
    Co do sterowników to posiadam ostatnie aktualne sterowniki do tej drukarki pod WinXP. Próby wydruku dokonywałem na 2 różnych kompach z tymi samymi efektami.
    Jakieś porady jak to zmienić ??

miałem kiedyś coś podobnego zmiana rozdzielczości z 600x600 na 300x300 rozwiązała sprawe
    jak była ustawiona rozdzielczość 600x600 to nawet z WORD niekiedy głupoty drukowała

0
  • #7 03 Wrz 2005 11:32
    Richi
    Poziom 39  

Dzięki za porady, popróbuję coś z tym zrobić.
    Co do drukowania .pdf to tylko pliki tekstowe się sypią wszystkie inne wychodzą dobrze. RAMu nie dołożę bo nie mam a cena jak wiadomo.
    Spróbuję też zmianę rozdzielczości. W sumie przy tekstowych nie potrzeba mi aż takiej rozdzielczości.

O efektach dam znać.

0
  • Pomocny post
    #8 04 Wrz 2005 09:12
    mgim
    Poziom 29  

5L nie radzi sobie z "kolejkowaniem pamięci".W jednym przypadku pomogło mi (klientowi) podłączenie do printserwera ( w tym przypadku był to HP JetDirect EX).A jeże;i to Twoja "domowa" to spróbujją zamienić np na HP5 (można już dostać po 30-45 Euro.

0
  • #9 06 Wrz 2005 22:46
    Richi
    Poziom 39  

Niestety kupiłem zabytek :( i teraz mnie sptkała kara. :)
    Pomogło po części zmniejszenie rozdzielczości na 300 x 300.
    Wprawdzie czasem jej się jeszcze zdarzy ale nie cały czas.
    Wydruk jest wystarczająco czytelny nawet przy 300 x 300.

Dziękuję wszystkim za porady.

0