Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus mk2 - Chce usunąć dodatkowy alarm

15 Gru 2018 21:50 432 19
  • Poziom 4  
    Witam, posiadam Ford Focus mk2 1.6 115km Benz /gaz 2005 rok. Mam założony dodatkowy alarm, którego chce się pozbyć. Nie wiem też jaki to alarm, mogę tylko zrobić zdjęcia jak wygląda w środku auta. Nie wiem jakich informacji potrzebujecie więc piszcie, a ja wam odpowiem. Chcę go usunąć albo odłączyć, poniewaz jak zamykam auto pilotem to co jakiś czas włącza się ten alarm. Syrene wyłączyłem, ale zostają migajace światła. Najpierw pytam tu, bo licze, że mi pomożecie, jesli nie to będę zmuszony oddać auto do elektryka. Pomocy!! Z góry dziękuję :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Zdjęcia wnętrza jaki zewnętrzne samego alarmu mogą coś pomóc. Następnie należało by wiedzieć czy ten alarm odcinał jakiś (jaki) układ jak był aktywny.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 4  
    A jak się mogę dowiedzieć czy odcinal czy nie? Zdjęcia postaram się jutro podrzucić.
  • Poziom 30  
    Jeżeli jesteś wstanie odciąć zasilanie na alarm (może da się wyciągnąć może wtyczkę z obudowy lub coś podobnego bo nie znamy typy) i spróbować uruchomić samochód. Jak się da uruchomić to znaczy że alarm nie odcinał żadnego układu (co raczej wątpliwe). Jak się nie da uruchomić to opisać powód (czy kręci i nie zapala, czy w ogóle kręci lub nie, czy coś innego).
  • Poziom 11  
    Jeżeli alarm jest dołożony to odcinasz wszystkie przewody które są dołączone do fabrycznej instalacji a przewody przecięte znowu trzeba połączyć
    Raczej nie ma blokady jeżeli auto odpala jak migają światła ale sprawdzaj na benzynę bo najczęściej odcina się pompę paliwa
  • Poziom 30  
    szelki18 napisał:
    Raczej nie ma blokady jeżeli auto odpala jak migają światła

Gdzie ty wyczytałeś że odpala jak migają światła? Autor napisał że włącza mu się alarm po krótkim czasie po załączeniu alarmu.
  • Poziom 11  
    Ale nie napisał że auto gaśnie a wymontowywałem masę alarmów w których już wcześniej ktoś usuwał tylko blokady a resztę zostawiał
  • Poziom 30  
    Autor prawie nic nie napisał w tej sprawie oprócz głównego tematu. Poczekajmy na jego reakcje na nasze posty i będziemy dalej zastanawiać się co dalej.

P.S. Osobiście miałem problem z alarmem (nie chciał się wyłączyć - kleił się przekaźnik) i na szybkiego odłączyłem zasilanie. Zapomniałem że może być blokada jakiegoś układu to potem na szybkiego przed wyjazdem od rodziny musiałem podłączać zasilanie aby samochód uruchomić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 4  
    A więc co to oznacza? Jak się go pozbyć, odłączyć czy cokolwiek?
  • Poziom 30  
    Pasowało by poznać nazwę tego alarmu. Jeżeli nie będzie wiadomo co to za alarm to trudno wróżyć. Tutaj masz spis alarmów Link
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    norbert.s. napisał:
    A co to jest
    norbert.s. napisał:
    Challenger ST-800 PC

Jesteś tego tak pewny? a może Challenger ST800-T a może Challenger NT i ST a może - Challenger Ford Focus?

• Poziom 4  
    A może warto po prostu sprawdzić czy np pstyczek od alarmu domykany maską się nie rozwalił, wydać 5 zł na nowy, poświęcić 5 minut i zostawić ten alarm? :)
  • Poziom 4  
    Panowie nie dodałem tego po to żeby się kłócić tylko, żebyście mi pomogli jakoś... Wiecie gdzie to gówno mogę odłączyć czy muszę się udać do elektryka?

Dodano po 3 [minuty]:

Pieczatki napisał:
    A może warto po prostu sprawdzić czy np pstyczek od alarmu domykany maską się nie rozwalił, wydać 5 zł na nowy, poświęcić 5 minut i zostawić ten alarm? :)

Pstryczek od maski jest caly i pracuje okej, a czy działa tak jak powinien to nie mam pojęcia.
  • Poziom 30  
    Jeżeli norbet.s. się nie myli to w #9 napisał ci gdzie może to być.
  • Poziom 4  
    ta_tar napisał:
    Jeżeli norbet.s. się nie myli to w #9 napisał ci gdzie może to być.
    Fajnie, miał rację :) DZIĘKI! Tylko mam jeszcze pranie. Muszę odpiąć wszystko? Bo wyciągnąłem tylko szeroką wtyczkę i jest wyłączony, ake obok są jeszcze jakieś kable, też je wypiąć czy nie trzeba? Z góry dzięki, bo i tak bardzo pomogliscie! :) Jak się uda to zrobię zdjęcie na wolnym czasie tej centralki i tych kabli co zostały.