Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SL15N1B - nabiera wodę i wypuszcza, program nie startuje

15 Gru 2018 23:29 273 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z zmywarką j.w. Jakikolwiek program który włączę to nabiera wodę końca nie widać i spuszcza i tak w kółko. Sprawdziłem kontaktron pod lupą widać że jest przerwa, jest też zawór przy płaszczu wodnym i ma opór 2.4 Ω, tylko nie wiem kiedy on się załącza bo przy nabieraniu wody napięcia na stykach nie było. Co może być przyczyną tego objawu? I świeci się kranik na czerwono. Załącza się dopiero po 10-15 sekundach od uruchomienia programu.
    Pozdrawiam
    Mario
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    Czy aby na pewno dobrze zmierzyłeś rezystancję zaworu aqua stop? Bo jeśli tyle ma to jest zwarcie. Sprawdź czy w podłodze na dole w zmywarce nie stoi woda (koło pływaka styropianowego)
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    Bosch SL15N1B - nabiera wodę i wypuszcza, program nie startuje
    Witam
    Tak sprawdziłem go dokładnie wyciągnąłem go całkowicie i na cyfrowym mierniku wskazywało 2,4Ω i czasem wskakiwało na 2.5Ω mówią o zaworze przy płaszczu wodnym. Bo jak wpisuje w net zawór Aquastop to wyświetla mi się wąż z zaworami tymi co się podłącza do przyłącza wodnego. Na tacy sucho nie ma wody. Czyli rozumiem, że wymienić zawór i powinno być ok.?
    Pozdrawiam
    Mario
  • Specjalista AGD
    Zacznijmy wszystko od początku....
    Czyli problemem jest to że zmywarka pobiera wodę i wylewa ją do kanalizacji czy może nadmiar wody drzwiami ucieka?

Ten zaworek zostawmy sobie na deser

1.
    winnik_m napisał:
    Sprawdziłem kontaktron pod lupą widać że jest przerwa,

Podłącz miernik na omomierz do kontaktronu. Ma być cisza. Zbliż magnes i ma być pełne przejście. Pobaw się tym trochu i sprawdź czy kontaktron prawidłowo reaguje w czasie testów.
    2. Sprawdź główny nalewowy zawór aqua stop. Czy jak odłączysz kostkę zasil. cewke elektrozaworu to też zmywarka wodę pobierze?
    3. Czy płaszcz (takie coś z 3 rurkami co jest na Twoim podejrzanym zaworem) napełnia się wodą? Czy woda z płaszcza schodzi do komory mycia?

4. Tutaj trochu trudna sprawa. Jeśli ten zawór o którym piszesz jest uszkodzony może być też (jako następstwo) uszkodzony moduł sterujący :(

Dodano po 2 [minuty]:

winnik_m napisał:
    Witam
    Ten zawór aquastop to jest przy węzu który mocuje się do punktu poboru wody ?
    Pozdrawiam
    Mario

tak