Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 - Podłączenie dwóch fanfar na przekaźnik.

15 Gru 2018 23:48 312 1
  • Poziom 9  
    Szybkie moje pytanie.

Pierwsze od którego zaczynam.

Mam w swoim samochodzie podłączoną jedną fanfarę popularnie dostępną na alledrogo od naszych skośno żyjących ryż jedzących ;p.

Podłączona ona jest z tym kompresorkiem z zestawu który zasilany jest z wtyczki od fabrycznego klaksonu. W sumie mam dwa fabryczne klaksony, z czego jeden odłączony i zamiast niego podłączony kompresorek. Trąbić to trąbi, ale jak trzeba to za cicho nie robi "WOW".

Teraz pytanie...

Czy da się podłączyć dwa takie zestawy Citroen C5 - Podłączenie dwóch fanfar na przekaźnik. na przekaźnik zasilany masą z fabrycznej instalacji klaksonu?

Jak tak, to jak dobrać przekaźnik do tego, czy dwa z osobna do każdego kompresorka i jak wiadomo ta sama masa, prąd stały z akumulatora bezpośrednio?

Dodam, że zrobienie takiej małej butli z kompresorem odpada bo wnękę koła zapasowego mam już zajętą z racji LPG ;/. A wiem, że taka instalacja ze sprężonym powietrzem była, by fajną sprawą.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    20614hdi napisał:
    Czy da się podłączyć dwa takie zestawy Citroen C5 - Podłączenie dwóch fanfar na przekaźnik. na przekaźnik zasilany masą z fabrycznej instalacji klaksonu?

Zestaw jak widać ma własny przekaźnik, więc bez problemu. Cewki przekaźników łaczysz równolegle.

20614hdi napisał:
    prąd stały z akumulatora bezpośrednio?

Przez bezpiecznik (zainstalowany blisko akumulatora). W innym przypadku przetarcie izolacji przewodu grozi pożarem.