Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana unifonu Kozbitronik Cyfral SMART-5P

16 Gru 2018 11:32 396 10
  • Poziom 3  
    Witam,

Nie moge sie skontaktować z producentem starego unifonu - Kozbi tronik, może ma/zna ktoś schemat (podłączenie) tej "słuchawki"?
    Chciałbym zakupić UNIFON Cyfral SMART-5P, jednak ludkowie od sprzedaży nowego urządzenia pojęcia nie mają o starym.

Pzdr
    El.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Unifon masz Urmet analogowy, a krozbi tronik to moduł dołożony do tego urmeta prawdopodobnie zmieniający sygnał analogowy na cyfrowy i odwrotnie. Jeśli ten krozbi tronik jest sprawny to musisz dokupić unifon analogowy i przełożyć do niego ten moduł krozbi tronik.
  • Specjalista Domofony
    Krozbitronik to producent z Kłodzka, który zakończył swoją działalność już dobre kilkanaście lat temu, więc od niego już nic nie kupisz.
    Unifon ze zdjęcia posiada w środku centralkę, do której podłączamy zasilanie i kasetę z elektrozaczepem. Jeżeli chcesz wymienić tylko unifon z Urmet 1132 na Cyfral 5 p, to musisz przenieść i tą centralkę ze starego unifonu. I tu zapewne pojawi się problem, bo jest ona gabarytowo zaprojektowana pod unifon Urmet i może być kłopot z ''wciśnięciem, jej do Cyfrala...

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź.
    Wygląda na to, że trzeba zmienić cały domofon? Jesli tak ilu żyłowy?

pzdr
    El
  • Poziom 3  
    Przyczyna zmiany jest brak działania:) , a dokładnie- wymieniłem jakiś czas temu kasete bramkową (ze 3 lata), nic to nie dało, aby unifon zadzwonił- zadziałał musze resetować go bezpiecznikiem w skrzynce, podziała jakiś czas (30 min może) i znów milczy. Biore pod uwagę zwarcie w elektro-zamku; jako ,że koszt unifonów nie jest duży chciałem "zaryzykować podmianę.

Pzdr
    El.
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    Zatem polecam Cyfral Cosmo R1, bo jest na tym okablowaniu najłatwiej adoptującym się zestawem. Największy wyczyn to wymiana kasety. Zasilacz może nawet zostać stary.

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Ircys napisał:
    Zatem polecam Cyfral Cosmo R1, bo jest na tym okablowaniu najłatwiej adoptującym się zestawem. Największy wyczyn to wymiana kasety. Zasilacz może nawet zostać stary.

Pozdrawiam

Witajcie,

Zmieniłem to i zonk.. z powodu tego, że sterowanie w poprzednim było przy słuchawce - unifonie, a nie w domofonie w słupku jak jest w cosmo 1. Brakuje mi tam przewodów zasilających, oraz do rygla. Problem polega na dostaniu sie do srodka słupka aby przepuścić kable, zatem są jakieś inne komplety z "centralką" przy słuchawce?

Pozdr
    El
  • Specjalista Domofony
    eee… coś mylisz.
    W starym Krozibtroniku elektrozaczep jest włączony w panelu (złącza A, B). W Cyfralu Cosmo też jest w kasecie, więc z czym masz problem?

Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Ircys napisał:
    eee… coś mylisz.
    W starym Krozibtroniku elektrozaczep jest włączony w panelu (złącza A, B). W Cyfralu Cosmo też jest w kasecie, więc z czym masz problem?

Pozdrawiam

U mnie jest to tak:
    Biały do zasilacza

stara kaseta:
  • Specjalista Domofony
    Kolego źle identyfikujesz przewody.
    Kaseta z centralką łączy się 4 żyłami (A, B, C, D), a elektrozaczep włączany jest do AB.
    Schemat poniżej Zmiana unifonu Kozbitronik Cyfral SMART-5P

U Ciebie inne przewody są przy centralce, a inne w kasecie, więc gdzieś jest łączenie.
    Trzeba przedzwonić przewody lub dostać się do ich łączenia, bo bez tego nie ruszysz.

Pozdrawiam