Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie wielofunkcyjne - kolor, tanie tusze, +/- 500zł

PARCEK1 16 Dec 2018 21:31 1446 18
 • #1
  PARCEK1
  Level 6  
  Witam :P.
  Poszukuje urządzenia wielofunkcyjnego, najlepiej do 500zł:
  - najważniejsze - możliwie jak najtańsze tusze
  - dobre ksero i dobrej jakości drukowany tekst to priorytety
  - stosunkowo małe wymiary

  Ważne dla mnie jest, aby tusze długo wytrzymywały, tzn. nie zasychały dość szybko bo rzadko drukuję.... Wiem, że lepszym wyborem w tej sytuacji byłaby drukarka laserowa, ale czasami potrzebuje wydrukować coś w kolorze, a kolorowy laser już ładnie kosztuje.
  Miłą dodatkową funkcją byłby automatyczny druk dwustronny.

  Z góry dziękuję za pomoc :D.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  fifcio13-13
  Level 30  
  Mogę Ci polecić Epsona L386, trochę droższy, ale maszyna nie do zajechania jeśli chodzi o możliwość zaschnięcia tuszy/głowicy. Po roku stania drukuje bez problemu, no i zewnętrzne pojemniki na tusze to świetna sprawa. Bardzo dobra jakość wydruku i komplet tuszy stosunkowo tani w przeliczeniu na ilość kopii. Również prędkość wydruku jest imponująca.
 • #3
  fifek62
  Level 23  
  Polecam Epsona XP- 540 lub XP-640 na wiecznych tuszach + buteleczki.
 • #4
  PARCEK1
  Level 6  
  fifek62 wrote:
  Polecam Epsona XP- 540 lub XP-640 na wiecznych tuszach + buteleczki.


  A coś z nowych, aktualnie dostępnych?
 • #5
  dr.master
  Level 38  
  Spójrz na DCP-J4120DW.
  Jest na Allegro za 500 zł.
  Masz roczną rękojmię Sprzedawcy ;)
  Tusze bajecznie tanie i wydruk dwustronny :D
 • #6
  PARCEK1
  Level 6  
  To już nie wiem czy nie lepiej czasami Brother DCP-T300..
 • #7
  dr.master
  Level 38  
  Można, lepszy dostęp do tuszy w butlach + kropelka płynu do udrażniania głowic i zapominasz o urządzeniu ;)
 • #8
  PARCEK1
  Level 6  
  Witam ponownie :P..
  Na dniach będę zamawiał drukarkę tzn. urz. wielofunkcyjne (najprawdopodobniej jutro już) i mam swojego faworyta, którym jest BROTHER DCP-T300. (aktualna jego cena to 550zł)
  Przemyślałem sprawę i to chyba najlepszy wybór w tej cenie (do 600zł), chyba że jest jeszcze coś bardziej opłacalnego??

  Moje wymagania:
  - fabrycznie nowa, żadna powystawowa etc.
  - tanie tusze
  - możliwie jak najmniej awaryjna
  - kolor

  Kolorowego laseru nie kupie za te pieniądze.
  Atramentówka z dolewanymi tuszami w butelkach spełnia za to wszystkie warunki bo tusze są tanie, a po dolaniu kropelki płynu do udrażniania głowic raczej mało prawdopodobne że coś zaschnie (nawet przy sporadycznym drukowaniu, pod warunkiem nieodłączania z gniazdka a odłączać nie mam zamiaru).

  Więc chyba nic lepszego nie będzie w tej cenie?
  Wi-Fi jest mi zbędne raczej; fajny byłby automatyczny duplex no ale chyba nie znajdę w tej cenie z butelkami i duplexem.
  Co o tym sądzicie? :D Dobre rozumowanie?
 • #9
  wojtek1234321
  Level 35  
  PARCEK1 wrote:
  Na dniach będę zamawiał drukarkę tzn. urz. wielofunkcyjne (najprawdopodobniej jutro już) i mam swojego faworyta, którym jest BROTHER DCP-T300. (aktualna jego cena to 550zł)
  Przemyślałem sprawę i to chyba najlepszy wybór w tej cenie (do 600zł), chyba że jest jeszcze coś bardziej opłacalnego??

  Ja ogólnie lubię BROTHER-y u mnie "pracuje" starszy i inny model kilka lat i jak na razie nie ma z nim żadnych problemów. Tylko zastanawia mnie taki fakt, w specyfikacji na stronie Brothera jest podane:

  "Obsługiwane systemy
  Windows®: Windows 8® (32 i 64 bit),Windows 7® (32 i 64 bit), Windows Vista® (32 i 64 bit), Windows® XP Professional (32 i 64 bit), Windows® XP Home Edition, Windows® Server 20012, Windows® Server 2008R2, Windows® Server 2008 (32 i 64 bit), Windows® Server 2003 (32 i 64 bit). Windows® Server 2003 i 2008 tylko drukowanie.
  "

  Nie ma tu podanego Windows 10 i czy to nie przysporzy Ci w przyszłości (teraz też) jakichś problemów. Wszak Windows 10 to obecnie jeden z najpopularniejszych wersji systemu i czy dostępne są sterowniki i czy nawet obecnie są sterowniki załączone do tego systemu gdyby chciał na nim pracować.
 • #10
  dr.master
  Level 38  
  Jeśli ma sterowniki dla Windows 8.1 to dla Windows 10 będą działać.
  Nawet jeśli miałbyś korzystać z uniwersalnego sterownika to będziesz miał dostępne wszystkie opcje.
  Bez obaw :D
 • #11
  PARCEK1
  Level 6  
  A więc tak.
  Kupiłem DCP-T300, po 4 dniach wsio ok ale jeśli miałbym na coś ponarzekać to:
  - brak kabla usb w zestawie
  - kabel zasilający nie ma "wnęki" w drukarce, tzn. sterczy przez co nie można jej dosunąć do ściany
  - drukarka (w przeciwieństwie do starej) jest cały czas otwarta, tzn. pomiędzy panelem sterującym a tacką z papierem, nie ma żadnej klapki czy coś czym można byłoby ją zamknąć , co się stanie jeśli np. wleci mi tam ćma?
  - dość duża

  Chciałem ją zarejestrować na stronie brothera (podobno przedłuża to gwarancję do 3 lat), ale nie mogę - wyskakuje komunikat "Błąd! Data zakupu przekracza 6 miesięcy od daty dostawy!" ?

  Mniejsza o to. Mam kilka pytań.
  Podobno drukarka sama czyści sobie głowicę, jeśli tylko jest podłączona do zasilania - prawda to? Nie musi być włączona przyciskiem? Jeśli tak to w jakich mniej więcej odstępach czasowych to robi i czy wydaje przy tym jakikolwiek dźwięk (bo do tej pory jeszcze nic nie słyszałem)?

  Tak jak wcześniej była mowa, chcę kupić płyn do udrażniania głowicy aby dodać po kropelce do tuszu i tu pytanie: po kropelce do każdego tonera z osobna tak?
  I jaki konkretnie kupić? Taki żeby pod żadnym pozorem niczego nie uszkodził? I najlepiej żeby był z takim dziubkiem z którego leci po kropelce żebym nie musiał dokupywać do tego osobnej strzykawki etc.
 • #12
  dr.master
  Level 38  
  Sprawę gwarancji załatwisz na infolini serwisu Brother.
  Czyści się pod warunkiem że jest uruchomiona.
  Płyn do udrażniania kup obojętnie jaki, to nowy sprzęt...
  Są dostępne w małych aplikatorach. Ważne żeby był do użytku wewnętrznego.
 • #13
  PARCEK1
  Level 6  
  dr.master wrote:

  Czyści się pod warunkiem że jest uruchomiona.


  Quote:
  Bo w instrukcji pisze coś takiego:
  Aby wydłużyć żywotność głowicy drukującej, zapewnić najwyższą wydajność atramentu i zachować jakość wydruku, zalecamy, aby zbyt często nie odłączać urządzenia od zasilania ani nie pozostawiać przez dłuższy czas urządzenia odłączonego od zasilania. Po każdym podłączeniu do zasilania urządzenie automatycznie czyści głowicę drukującą, co wiąże się ze zużyciem pewnej ilości tuszu. Zaleca się wyłączanie urządzenia za pomocą przycisku "Power". Korzystanie z przycisku "Power" zapewnia doprowadzenie minimalnego poziomu zasilania do urządzenia, dzięki czemu głowica drukująca będzie czyszczona w dłuższych odstępach czasu.


  Jak to interpretować?[/quote]
 • #14
  wojtek1234321
  Level 35  
  PARCEK1 wrote:
  Jak to interpretować?

  Umnie w instrukcji Brothera, wprawdzie inny model, trochę starszy (DCP-J315W), jest tak, i o dziwo to działa. Drukarka ma kilka lat, drukuje baaardzo mało, nieraz w ciągu miesiąca, dwóch nic nie drukuje, ale nadal sprawna i gotowa "do roboty, oczywiście wtyczka cały czas w gniazdku.

  "6 Wł./Wył. Pozwala włączyć i wyłączyć urządzenie. Naciśnij przycisk Wł./Wył., aby włączyć urządzenie. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Wł./Wył., aby włączyć urządzenie. Na ekranie LCD będzie jeszcze przez kilka sekund wyświetlana informacja o wyłączaniu, a następnie ekran zostanie wyłączony. Jeśli urządzenie zostanie wyłączone, będzie ono czyściło okresowo głowicę drukującą, aby zachować jakość drukowania. Aby przedłużyć żywotność głowicy drukującej, zapewnić najlepszą wydajność wkładów atramentowych i zachować jakość wydruku, urządzenie powinno być zawsze podłączone do zasilania."

  Akcję tę przeprowadza praktycznie raz na dobę, a kiedy to ma robić sama decyduje, nie ma możliwości ustawić kiedy ma "pomielić". Chyba mierzy czas od włączenia i kiedy jej wypadnie odpowiedni to "grzechocze".
  Z tym że to nie jest "czyszczenie głowicy", tylko "odświeżanie" aby nie zaschła, standardowe czyszczenie zajmuje dużo więcej czasu i tuszu, a przy odświeżaniu trwa to dużo krócej i pobiera bardzo mało tuszu. Tylko czasami w nocy to może przestraszyć jak zacznie "mielić", bo jak pisałem w moim modelu nie ma możliwości ustawić, kiedy to ma robić i czasy są nieprzewidywalne.

  Dodano po 10 [minuty]:

  PARCEK1 wrote:
  Po każdym podłączeniu do zasilania urządzenie automatycznie czyści głowicę drukującą, co wiąże się ze zużyciem pewnej ilości tuszu. Zaleca się wyłączanie urządzenia za pomocą przycisku "Power". Korzystanie z przycisku "Power" zapewnia doprowadzenie minimalnego poziomu zasilania do urządzenia, dzięki czemu głowica drukująca będzie czyszczona w dłuższych odstępach czasu.

  Tu chyba chodzi o to że po włożeniu wtyczki do gniazdka drukarka na wstępie przeprowadza standardowe czyszczenie głowic drukujących. Chodzi o to że każdorazowe wyciąganie i wkładanie wtyczki do gniazdka zawsze przeprowadza taką procedurę i tracimy niepotrzebnie dużo tuszu. Wyraźnie zalecają wyłączanie drukarki przyciskiem "Power" aby niepotrzebnie nie tracić tuszu.
  Taka jest moja interpretacja tego zapisu.
 • #15
  dr.master
  Level 38  
  Podpierając się kilkuletnią praktyką w autoryzowanym serwisie Brother sugeruje aby urządzenia atramentowe były włączone.
  Na każdym szkoleniu Producenta nam to powtarzano aby tak właśnie mówić użytkownikom.

  Oczywiście każdy robi jak uważa.
 • #16
  PARCEK1
  Level 6  
  dr.master wrote:
  Podpierając się kilkuletnią praktyką w autoryzowanym serwisie Brother sugeruje aby urządzenia atramentowe były włączone.
  Na każdym szkoleniu Producenta nam to powtarzano aby tak właśnie mówić użytkownikom.

  Oczywiście każdy robi jak uważa.


  No tak, tylko że bez grzebania w ustawieniach fabrycznie ona się sama wyłącza po 1h 5min skoro byłoby to takie ważne to pewnie by sie sama nie wyłączała. Pytanie czy jak jest wyłączona to czy cokolwiek czyści, a raczej "odświeża" tak jak pisał wojtek wyżej.
 • #17
  wojtek1234321
  Level 35  
  PARCEK1 wrote:
  Pytanie czy jak jest wyłączona to czy cokolwiek czyści, a raczej "odświeża" tak jak pisał wojtek wyżej.

  Tak, jeżeli kabel zasilający jest załączony do gniazdka, drukarka jest załączona przyciskiem "power", następnie wyłączona tym przyciskiem to tak średnio raz na dobę odświeża głowice drukujące. Przekonałem się o tym nie raz na swojej drukarce, a używam jej już kilka lat i drukuje bardzo mało. Jedyny problem, to taki, że nie ma "edycji" tego kiedy ma "zagrzechotać", nieraz wypadnie jej w środku nocy.
 • #18
  dr.master
  Level 38  
  Włączone urządzenie nigdy się samo nie wyłączy.
  Jedyne co to przechodzi w stan uśpienia co nie przeszkadza aby wybudzić się na czyszczenie.
  Mój atramentowy Brother już tak ma DCP-J315W że czyści się 2/3 w nocy, ale nie przeszkadza mi to w niczym :D
  Chwile postuka, pokręci i jest ok.
 • #19
  wojtek1234321
  Level 35  
  dr.master wrote:
  Mój atramentowy Brother już tak ma DCP-J315W że czyści się 2/3 w nocy, ale nie przeszkadza mi to w niczym :D
  Chwile postuka, pokręci i jest ok.

  No tak właśnie ma, ale "punkt" tego załączania chyba zależy od tego kiedy podłączymy do zasilania. U mnie też się włączał koło północy, ale pewnego razu przez jakiś czas "brakło" prądu i zmienił swoje "upodobania", teraz "mieli" przed południem.