Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig ST 55-908/8 Wyskakuje wybór języka sam !!!

juriboss 02 Sep 2005 21:37 1241 11
 • #1
  juriboss
  Level 15  
  Ni za stary (3 latka) TV Grundig jak w tytule. 21 cali.Przy włączeniu zawsze wyskakuje wybór języka (jedna z funkcji menu). Nawet gdy baterie od pilota są wyciągnięte. Gdy dłużej przytrzyma się OK wysakuje wybór kraju. Mogę przechodzić po językach ale nic poza tym. Niczym nie da sie wybrać. Dopiero jak przytrzymam z dobre 2 minuty to wskakuje wybór języka a jak jeszcze trzymam to włącza się automatyczne strojenie.Dodam jeszcze ze jakis czas temu od czasu do czasu po ekrane latały sobie malutkie cyferki i literki (pełno, jak sobie chciały). A niedawno telewizor przy przezucaniu kanałów nagle zgłąśniał się sam do maximum. Dzwine nie. Podejżeam że to procesor świruje. A może coś z czujką. Zajmuję sie troszkę TV ale to uszkodzenie robi złę wrażenie że to coś z cyfrówką Ale może ktoś ma inną sugestię?
 • #2
  bonzo f
  Level 29  
  podstaw pewny wsad eeprom.lub w FF inicjacjia ale moze nie odbierac z anteny dalsze poprawki tuner.jakie chassis,procesor
 • #3
  Stachserwis
  Level 28  
  Odepnij klawiaturę lok.
  pozdr.$$
 • #4
  juriboss
  Level 15  
  Jeśli Pamięc sama się inicjuje w tym modelu to dobrze. Zobaczymy. Poźniej podam też chasis i procek. A klawiaturka lokalna? Tam jest tylko zgłaśnianie i programy. Hmm ale może na jednym module jest też czujka wówczas to ma sens. Wszystko zrobię i sprawdzę bo jeszcze go nawet nie rozbierałęm i poinfomrmuję ;)
 • #5
  Indyczes
  Level 33  
  Problem lezy w pamięci i to od niej należy zacząć.
 • #6
  adam12
  Level 25  
  Mistrzu to nie jest uszkodzenie a ustawienie w menu z pilota.
  Po ostatnim programowaniu nie zostały zakończone wszystkie procedury
  zadane przez użytkownika.
  Pilota pewno masz typowego do grundoli i tu masz problem.
  Z niego też wyjdziesz z opresji (trochę cierpliwości i zrozumienia )
  I nie rozkręcaj bo pogorszysz(a by najmniej się nie polepszy)
  Powodzenia
 • #7
  juriboss
  Level 15  
  Jesteś pewien?? Dobra !! Nie mam czasu zajżeć do telewizora ale inni domownicy bawili się pilotem dość długo. Na weekend wezmę się z aniego i zobaczymy kto jest mistrzem...
 • #8
  juriboss
  Level 15  
  Chasis to CUC2121 ale na płycie nie ma zadnej pamięci. Jest miejsce na scalaczek !!!
 • #9
  marck1
  Service technician RTV
  Odwróć płytę "do góry nogami" - pamięć SMD.
 • #10
  juriboss
  Level 15  
  Wiem. niedawno zauważyłem :) 24C08 a czy ona sama się inicjuje w tym modelu? A jeśli tak to jeżeli włożę taką samą tylko zapisaną (do jakiegoś innego grundola ją zapisywałęm u kolegi) to się zainicjuje czy trzeba włożyć czyściutką?
 • #12
  juriboss
  Level 15  
  Faktycznie !!!!! TVN Turbo coś robi Grundolom ! Przypomniało mi się że jak się doszło do TVN Turbo to cos sie działo (ginął dzwięk, wyłączał się czy coś już nie pamiętam). No dobr ale jak mam usunąć Turbo skoro mam ten nieszczęsny wybór języka...? Poki co kupiłem czystą 24C08 SMD i wstawię pustą bo nie mam programatora ale czy ktoś może napisać czy sama się zaincjuje czy też ne ma sensu wstawiać pustej?

  Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

  juz jest wszystko dobrze.Podstawiłem czystąpamięc i zaczął stroic automatynie. Po czym wszystko wróciło do normy. dziekuję !!