Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig ST 55-908/8 Wyskakuje wybór języka sam !!!

juriboss 02 Sep 2005 21:37 1241 11
    juriboss
    Level 15  
    Ni za stary (3 latka) TV Grundig jak w tytule. 21 cali.Przy włączeniu zawsze wyskakuje wybór języka (jedna z funkcji menu). Nawet gdy baterie od pilota są wyciągnięte. Gdy dłużej przytrzyma się OK wysakuje wybór kraju. Mogę przechodzić po językach ale nic poza tym. Niczym nie da sie wybrać. Dopiero jak przytrzymam z dobre 2 minuty to wskakuje wybór języka a jak jeszcze trzymam to włącza się automatyczne strojenie.Dodam jeszcze ze jakis czas temu od czasu do czasu po ekrane latały sobie malutkie cyferki i literki (pełno, jak sobie chciały). A niedawno telewizor przy przezucaniu kanałów nagle zgłąśniał się sam do maximum. Dzwine nie. Podejżeam że to procesor świruje. A może coś z czujką. Zajmuję sie troszkę TV ale to uszkodzenie robi złę wrażenie że to coś z cyfrówką Ale może ktoś ma inną sugestię?
    bonzo f
    Level 29  
    podstaw pewny wsad eeprom.lub w FF inicjacjia ale moze nie odbierac z anteny dalsze poprawki tuner.jakie chassis,procesor
    Stachserwis
    Level 28  
    Odepnij klawiaturę lok.
    pozdr.$$
    juriboss
    Level 15  
    Jeśli Pamięc sama się inicjuje w tym modelu to dobrze. Zobaczymy. Poźniej podam też chasis i procek. A klawiaturka lokalna? Tam jest tylko zgłaśnianie i programy. Hmm ale może na jednym module jest też czujka wówczas to ma sens. Wszystko zrobię i sprawdzę bo jeszcze go nawet nie rozbierałęm i poinfomrmuję ;)
    Indyczes
    Level 33  
    Problem lezy w pamięci i to od niej należy zacząć.
    adam12
    Level 25  
    Mistrzu to nie jest uszkodzenie a ustawienie w menu z pilota.
    Po ostatnim programowaniu nie zostały zakończone wszystkie procedury
    zadane przez użytkownika.
    Pilota pewno masz typowego do grundoli i tu masz problem.
    Z niego też wyjdziesz z opresji (trochę cierpliwości i zrozumienia )
    I nie rozkręcaj bo pogorszysz(a by najmniej się nie polepszy)
    Powodzenia
    juriboss
    Level 15  
    Jesteś pewien?? Dobra !! Nie mam czasu zajżeć do telewizora ale inni domownicy bawili się pilotem dość długo. Na weekend wezmę się z aniego i zobaczymy kto jest mistrzem...
    juriboss
    Level 15  
    Chasis to CUC2121 ale na płycie nie ma zadnej pamięci. Jest miejsce na scalaczek !!!
    marck1
    Service technician RTV
    Odwróć płytę "do góry nogami" - pamięć SMD.
    juriboss
    Level 15  
    Wiem. niedawno zauważyłem :) 24C08 a czy ona sama się inicjuje w tym modelu? A jeśli tak to jeżeli włożę taką samą tylko zapisaną (do jakiegoś innego grundola ją zapisywałęm u kolegi) to się zainicjuje czy trzeba włożyć czyściutką?
    juriboss
    Level 15  
    Faktycznie !!!!! TVN Turbo coś robi Grundolom ! Przypomniało mi się że jak się doszło do TVN Turbo to cos sie działo (ginął dzwięk, wyłączał się czy coś już nie pamiętam). No dobr ale jak mam usunąć Turbo skoro mam ten nieszczęsny wybór języka...? Poki co kupiłem czystą 24C08 SMD i wstawię pustą bo nie mam programatora ale czy ktoś może napisać czy sama się zaincjuje czy też ne ma sensu wstawiać pustej?

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

juz jest wszystko dobrze.Podstawiłem czystąpamięc i zaczął stroic automatynie. Po czym wszystko wróciło do normy. dziekuję !!