Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do Dell 9020 SFF

17 Gru 2018 07:50 1122 9
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam mały komputerek jak w temacie. Zintegrowana grafika jest ciut słaba więc pomyślałem o dołożeniu jakiejś przyzwoitej/niedrogiej grafiki. Problem jest taki, że na forach ludzie piszą że pasują tu karty typu low profile (najbardziej polecana i ciut za droga jak dla mnie) to np. 1050Ti. Na dwóch filmikach widać jak goście pakują taką kartę do środka zastanawia mnie tylko do czego to się wpina?
    Gniazdo PCIx16 jest zbyt blisko zasilacza aby to się zmieściło natomiast w PCIx4 większość pinów jest w powietrzu... O co tu chodzi?

Link

Link
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 19  
    Witam . Zaciekawiony tematem znalazłem coś takiego : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6296242 . Zdaje się że kolega w swoim Optiplex posiada na płycie również "otwarte" złącze PCI-E 4x . Karta grafiki z "wiszącymi pinami " będzie więc działać wpięta w to złącze, lecz istnieje ryzyko że nie każda.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    W tym PCIe z pinami w powietrzu będzie normalnie działać, tyle że w trybie x4.
    W przypadku 1050 wpływ nieznaczny, natomiast 1030 sam z siebie działa i tak w trybie x4, więc jemu to już zupełnie absolutnie wszystko jedno :)
  • OptexOptex
  • Poziom 16  
    Sęk w tym że szukam jakiejś niedrogiej karty (lepszej od tej zintegrowanej) tak do 250zł i nie wiem jakim kryterium się kierować. Ten GTX1050Ti potrzebuje zasilacza 300W i ma TDP 75W. Czy każda karta poniżej takich parametrówi wejdzie w to złącze?
    PS po co to drugie złącze x16 skoro żadnej grafiki się tam nie wciśnie?

Wg info PCIx16 ma możliwość zasilania karty pobierającej 75W. PCIx4 (takie ja mam łącze) 25W. Czy to oznacza że ten GTX1050Ti leci na tym slocie na 1/3 swoich możliwości?
  • Poziom 32  
    Jeśli płyta faktycznie ma ograniczenie 25W, to nic mocniejszego niż GT1030 nie ma sensu tam wsadzać - ale po filmikach w sieci widzę, że mocniejsze karty też normalnie działają.
    Ułożenie slotów faktycznie mało praktyczne, co prawda są k. graficzne jednoslotowe i niskoprofilowe, ale większość maluchów te dwa gniazda zajmuje...
  • Poziom 19  
    Pobór prądu przez samo złącze PCI-Ex nie jest całkowitym prądem pobieranym przez układy karty grafiki. Większa część "żarłoczności na prąd" to zasilanie dodatkowym złączem 4, 6-pinowym itp. Generalnie nie widzę sensu ładować "kolosa" -czyt. mega wydajną kartę grafiki do tak niewielkiej obudowy. Potrzebny jest przecież mocniejszy zasilacz i efektywność chłodzenia też musi być dość wysoka. Co do umieszczenia karty grafiki w miejscu do tego stworzonym (czyt. PCI-Ex16) to przecież nie każda grafika jest aż takich gabarytów -na 2 "śledzie".
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    No właśnie tu jest to ciekawe że ten 1050ti nie potrzebuje dodatkowego złącza zasilania czyli chodzi tylko na tym PCIe x4. Gdzieś coś musi być obcięte żeby przy słabym zasilaczu i gnieździe ta karta mogła działać.
    Karty jednoslotowe raczej nie będą wiele mocniejsze od zintegrowanej grafiki.
  • Poziom 32  
    Dlaczego obcięte? Zasilanie i tak jest w pierwszych pinach gniazda, dalsze linie są tylko sygnałowe.
    Przepustowość złącza też będzie wystarczająca.

Jednoslotowe mogą być wyraźnie mocniejsze od integry - GT1030 występują w przyrodzie w wersji niskoprofilowej + jednoslotowej.
  • Poziom 16  
    Akurat w tej obudowie jest tak że wchodzi albo single slot x16 lub dwuslotowa x4. Wszystkie muszą być typu low profile...